Partnerzy portalu

Radni jednogłośnie w obronie Jana Pawła II

Radomscy radni jednogłośnie przyjęli we wtorek stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Za przyjęciem uchwały zagłosowali zarówno radni klubu Prawa i Sprawiedliwość, jak i Koalicji Obywatelskiej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W stanowisku podkreślono, że nikt nie ma prawa dezawuować postawy i słów Jana Pawła II, ani negować roli, jaką odgrywał w historii Kościoła, świata, Europy, a przede wszystkim - Polski.
  • Nikt bez niepodważalnych dowodów, zbudowanych na prawdzie, a nie wątpliwej jakości archiwach komunistycznych służb, nie ma prawa poddawać w wątpliwość słuszności jego decyzji, które podejmowane były w trudnych warunkach, ale zawsze z myślą o dobru bliźniego - zaznaczono.
  • Radomscy radni podkreślili, że Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Radomia. Przypomnieli też o jego pielgrzymce do tego miasta w 1991 r. i modlitwie przed pomnikiem upamiętniającym robotników Czerwca'76.

W ostatnim czasie przetacza się przez Polskę zmasowana akcja poniżania Jana Pawła II

Z inicjatywą przyjęcia uchwały wystąpili radni klubu PiS. Prezentujący ich stanowisko radny Adam Bocheński podkreślił, że "w ostatnim czasie przetacza się przez Polskę zmasowana akcja poniżania, umniejszania, niesłusznego oskarżania i ośmieszania Jana Pawła II".

"Ten atak, oparty jest przede wszystkim na pomówieniach i miałkich esbeckich dowodach, ma jeden cel: zniszczyć niekwestionowany autorytet Jana Pawła II i zachwiać systemem wartości, jakich przez lata strzegł i o których przez lata nauczał Papież-Polak" - zauważyli radni.

Nikt nie ma prawa dezawuować postawy i słów Jana Pawła II

W stanowisku podkreślono też, że nikt nie ma prawa dezawuować postawy i słów Jana Pawła II, ani negować roli, jaką odgrywał w historii Kościoła, świata, Europy, a przede wszystkim - Polski. "Nikt bez wyraźnych i niepodważalnych dowodów, zbudowanych wyłącznie na prawdzie, a nie wątpliwej jakości archiwach komunistycznych służb, nie ma prawa poddawać w wątpliwość słuszności jego odważnych decyzji, które podejmowane były w niespotykanie trudnych warunkach, ale zawsze z myślą o dobru bliźniego" - zaznaczono.

Radomscy radni podkreślili, że Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Radomia. Przypomnieli też o jego pielgrzymce do tego miasta w 1991 r. i modlitwie przed pomnikiem upamiętniającym robotników Czerwca'76.

Jan Paweł II jest dla  Polaków ogromnie ważną osobą

Zabierając głos w imieniu klubu KO przewodnicząca Wioletta Kotkowska podkreśliła, że "Jan Paweł II jest osobą wybitną i dla nas Polaków ogromnie ważną".

"Nie znamy osoby, która kwestionuje wielką rolę naszego papieża we współczesnej historii Polski, Europy, Świata" - powiedziała Kotkowska. Wskazała, że zasługi papieża w obaleniu komunizmu i odzyskaniu przez Polskę wolności są niepodważalne.

"Nie rozumiemy tego sporu i go nie pochwalamy. Jako członkowie Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej uważamy, że każdy badacz, historyk czy dziennikarz ma prawo do własnych, nieskrępowanych poszukiwań czy badań. Sam odpowiada za wyniki swojej pracy, która podlega publicznej ocenie. Ale ocena ta musi być merytoryczna. Na tym polega demokracja" - zauważyła radna PO.

Radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

Wskazała jednocześnie, że nie jest rolą parlamentarzystów czy radnych weryfikowanie i ocenianie poprzez uchwały stanowisk historyków czy dziennikarzy. "Tylko prawda - jak głosił Jan Paweł II - nas wyzwoli! Ale prawdy nie uchwala się w samorządach, sejmikach czy parlamencie. Prawda sama się obroni" - zaznaczyła Kotkowska.

Podczas głosowania wszyscy radni, niezależnie od opcji politycznej, zagłosowali za przyjęciem stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. "Tak jak kilkanaście lat temu Jan Paweł II został jednogłośnie Honorowym Obywatelem Radomia, tak dziś pokazaliśmy, że potrafimy zagłosować jak należy" - skomentował przewodniczący klubu PiS Łukasz Podlewski, dziękując wszystkim radnym za jednogłośne przyjęcie stanowiska.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!