Partnerzy portalu

Radni PiS wyliczają niespełnione obietnice prezydenta Trzaskowskiego

  • PAP/PW
  • 27 marca 2023 - 11:55 | Aktualizacja: 27 marca 2023 - 12:41
Na konferencji prasowej radni PiS wyliczyli niespełnione obietnice wyborcze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Mówili m.in. obwodnicy Śródmieścia, zazielenianiu miasta oraz o niewywiązaniu się z obietnicy budowy parkingów podziemnych.
  • "Są to propozycje zarówno dotyczącego całego miasta, jak i poszczególnych dzielnic. Te osoby, które głosowały na Rafała Trzaskowskiego, dzisiaj wiedzą, że jest to gospodarz niewiarygodny, że jest to gospodarz, który rzuca na wiatr swoje obietnice" - powiedział radny Filip Frąckowiak.
  • Z kolei radny Śródmieścia Krystian Suchecki zaznaczył, że mieszkańcy Śródmieścia borykają się z problemem braku miejsc parkingowych, brakiem zieleni, brakiem lepszych lokali komunalnych i socjalnych.
  • Przewodniczący rady dzielnicy Ochota Krzysztof Wojciechowski wymienił trzy kluczowe inwestycje na Ochocie, które nie zostały zrealizowane: nowa linia tramwajowa łącząca Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów, podziemny parking i rewitalizacji kompleksu Skry.

Radny Filip Frąckowiak zaznaczył, że liczba niespełnionych obietnic prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego liczy 50 pozycji.

"Są to propozycje zarówno dotyczącego całego miasta, jak i poszczególnych dzielnic. Te osoby, które głosowały na Rafała Trzaskowskiego, dzisiaj wiedzą, że jest to gospodarz niewiarygodny, że jest to gospodarz, który rzuca na wiatr swoje obietnice, swoje propozycje, a nic dalej z tego nie wynika albo jest realizowane w najmniejszym stopniu" - powiedział. "Dlatego chcemy mieszkańcom Warszawy wskazać te punkty, o których kilka lat temu prezydent Trzaskowski mówił, że zrealizuje w swojej pierwszej kadencji, która właśnie upływa, a które nie zostały zrealizowane" - dodał.

Co z obwodnicą Śródmieścia? Problemem też zazielenianie Warszawy

Podkreślił, że najważniejszą jest obwodnica Śródmieścia, która miałaby służyć wszystkim mieszkańcom Warszawy, którzy muszą jeździć między dzielnicami, jak i osobom przyjezdnym.

"Kolejnym punktem obiecanym przez prezydenta Trzaskowskiego jest zazielenienie Warszawy" - zaznaczył.

Opozycyjni radni wypominają Rafałowi Trzaskowskiemu brak realizacji obietnic (Fot. PAP/Zbigniew Meissner)
Opozycyjni radni wypominają Rafałowi Trzaskowskiemu brak realizacji obietnic (Fot. PAP/Zbigniew Meissner)

 

Ocenił krytycznie fakt posadzenia drzew na środku ronda Dmowskiego, pod którymi nikt z warszawiaków na pewno nie będzie się chronił. Podkreślił, że jedną z największych propozycji prezydenta Trzaskowskiego była wizualizacja okolic Pałacu Kultury i Nauki od strony zachodniej gdzie miała być "zielona aorta".

"Nic takiego nie powstało, poza kilkoma (drzewami), które rosną tam od wielu lat" - ocenił. Przypomniał też obietnice zazielenienia dachów szkół i przystanków, jak i zazielenienie torów tramwajowych. "To kolejne niezrealizowane obietnice" - podkreślił.

Brak miejsc parkingowych oraz lepszych lokali komunalnych i socjalnych

Z kolei radny Śródmieścia Krystian Suchecki zaznaczył, że mieszkańcy Śródmieścia borykają się z problemem braku miejsc parkingowych, brakiem zieleni, brakiem lepszych lokali komunalnych i socjalnych. "To były sztandarowe punkty z programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku. Prezydent obiecał podziemne parkingi pod placem Teatralnym, Bankowym i Konstytucji" - wyjaśnił. "Tych parkingów nie ma" - dodał.

Zwrócił uwagę na zwiększony ruch samochodów, które muszą stać w korkach, co jest spowodowane rozkopaniem centralnych ulic miasta prowadzących do Śródmieścia. Chodzi m.in od ulice Gagarina, Puławską czy plac Trzech Krzyży.

"Dziś do problemu z parkowaniem doszedł problem korków na mieście, co nie wpływa pozytywnie także na środowisko" - ocenił. Przypomniał, że prezydent Trzaskowski obiecał do 2020 roku, 500 stacji dla samochodów elektrycznych. "Jeżeli chcemy zamykać miasto, to musimy dać najpierw szansę kierowcom posiadającym samochody elektryczne" - powiedział. Dodał też, że alternatywą nie jest też komunikacja miejska, która nie zawsze spełnia standardy. "W szczycie komunikacyjnym jest po prostu bardzo tłoczno" - ocenił.

Przypomniał też obietnicę dotyczącą dopłaty do czynszów dla mieszkańców, którzy złożą wniosek o najem lokali komunalnych i socjalnych. "Ten program w ogóle nie został tknięty przez Rafała Trzaskowskiego. Mieszkańcy nadal czekają i muszą płacić wysokie czynsze w mieszkańcach z wolnego rynku" - powiedział. Kolejnymi niespełnionymi obietnicami, według radnego, jest rozbudowa stadionu Polonii czy dodatkowe stacje metra na Muranowie i placu Konstytucji.

Na Ochocie wciąż nie zostały zrealizowane trzy kluczowe inwestycje

Przewodniczący rady dzielnicy Ochota Krzysztof Wojciechowski wymienił trzy kluczowe inwestycje na Ochocie, które nie zostały zrealizowane: nowa linia tramwajowa łącząca Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów, podziemny parking i rewitalizacji kompleksu Skry.

"Jeśli chodzi o budowę linii tramwajowej to kilka dni temu została zapowiedziana budowa jedynie małego jej fragmentu od Dworca Zachodniego do Grójeckiej. Na terenie nie tylko Ochoty, nie powstał też żaden podziemny parking" - podkreślił radny. "Zamiast dodatkowych miejsc parkingowych, prezydent Trzaskowski wprowadza niewydolną strefę płatnego parkowania, zapowiada zwężenie ulic, osłupkowuje Warszawę" - dodał. Przypomniał, że jeśli chodzi zaś o kompleks Skry, to nie powstał tam żaden nowy obiekt.

"Widząc nieudolność władz Warszawy i Rafała Trzaskowskiego, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział doinwestowanie w ramach rządowego wsparcia, również stadionu Skry" - przekazał dodając, że dzięki temu ta inwestycja zostanie zrealizowana.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!