Partnerzy portalu

Radny: Prezydent Warszawy od początku kadencji nie był na żadnej sesji rad dzielnic

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski od początku swojej kadencji samorządowej nie był na żadnej sesji rad dzielnic - wynika z odpowiedzi na interpelację radnego Pragi-Północ Ernesta Kobylińskiego.

Radny zapytał burmistrza Pragi-Północ o obecność prezydenta Warszawy na radach dzielnicowych. W odpowiedzi burmistrz napisał, że z pozyskanych informacji ze wszystkich urzędów dzielnic, prezydent Rafał Trzaskowski, w obecnej kadencji samorządowej, nie uczestniczył w obradach sesji rad dzielnic.

"Dla mnie jako samorządowca to bardzo przykra informacja, że pan prezydent nie ma czasu, żeby przyjść na radę dzielnicy. I to niezależnie od tego, czy dzielnicą rządzi PiS, czy PO. Po prostu taką metodę obrał" - skomentował radny Kobyliński.

Zaznaczył, że to pokazuje, w jaki sposób traktuje Warszawę i mieszkańców.

"Wielokrotnie był zapraszany na sesje rad dzielnic. Mamy nadzieję, że to się poprawi i pan prezydent poważnie podejdzie do swoich obowiązków i zacznie Warszawę traktować poważnie, a nie tylko jako odskocznię od wyższej polityki" - dodał.

Podkreślił, że "przykład idzie z góry", bowiem wielu urzędników stołecznego ratusza i jednostek miejskich nie przychodzi na rady i komisje dzielnicowe.

Rafał Trzaskowski urzędowanie jako prezydent Warszawy rozpoczął po zaprzysiężeniu 22 listopada 2018 roku.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!