Partnerzy portalu

Radom: Wolne miejsca w szpitalu tymczasowym nie czekają długo na pacjentów

  • PAP
  • 10 listopada 2021 - 11:00
Szpital tymczasowy w Radomiu jest przepełniony. Jeśli tylko zwalnia się jakieś łóżko, natychmiast przyjmowany jest następny pacjent – powiedziała PAP w środę rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak.

Szpital tymczasowy dysponuje 80 łóżkami zwykłymi i 20 respiratorowymi na oddziale intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19. Według Cieślak, wolne miejsca należą tutaj do rzadkości.

Wolnych łóżek nie ma też na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, na którym leczeni są również pacjenci z koronawirusem.

"Chorzy z SARS-CoV-2 trafiają też na inne oddziały szpitalne, gdzie leczeni są także z innych schorzeń. Na przykład na oddziale wewnętrznym takich pacjentów jest kilkunastu" - powiedziała Cieślak.

Intensywny wzrost hospitalizacji pacjentów z dodatnim wynikiem COVID-19 odnotował również w ostatnich dniach Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

"Obecnie w różnych oddziałach szpitalnych hospitalizowanych jest 51 osób z dodatnim wynikiem na obecność SARS-CoV-2. W ok. 80 procentach są to osoby niezaszczepione" - poinformowała rzeczniczka lecznicy Karolina Gajewska.

Dodała, że pacjenci są izolowani i przebywają w oddziałach zgodnie ze swoją podstawową chorobą, z którą trafili do szpitala. "Zgodnie z zaleceniami wojewody mazowieckiego szpital ma we własnym zakresie udzielać świadczeń zdrowotnych pacjentom podejrzanym o zakażenie koronawirusem i pacjentom z potwierdzonym zakażeniem" -zaznaczyła Gajewska.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!