Partnerzy portalu

Radosław Szot nowym burmistrzem Brzeszcz

Radosław Szot zwyciężył w wyborach burmistrza Brzeszcz (Małopolskie). W II turze pokonał Roberta Adamczyka – wynika z danych PKW.

Radosław Szot (KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze) otrzymał 60,23 proc. poparcia; na Roberta Adamczyka (KWW Razem dla Gminy Brzeszcze) głosowało 39,77 proc. wyborców.

Frekwencja wyniosła 44,63 proc.

Radosław Szot ma 38 lat. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma żonę i dwójkę dzieci. Pracuje w Państwowej Inspekcji Pracy. W latach 2006-2014 był radnym w Brzeszczach. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia na rzecz Gminy Brzeszcze "Brzost".

W I turze odpadła dotychczasowa burmistrz Cecylia Ślusarczyk (KWW Cecylia Ślusarczyk) oraz kandydat PiS Bartosz Uroda. Prawo i Sprawiedliwość przed II turą poparło Roberta Adamczyka.

Z Brzeszczami związana jest wicepremier Beata Szydło, która mieszka w tamtejszym Przecieszynie. Sprawowała ona funkcję burmistrza tej gminy w latach 1998-2005.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!