Partnerzy portalu

Reelekcje zależą od śniegu

Nieodśnieżone drogi mogą zdecydować o wynikach drugiej tury wyborów. Jeszcze do niedawna wydawało się, że większość dotychczasowych burmistrzów czy prezydentów ma zwycięstwo w kieszeni.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Od kilku dni włodarze miast, miasteczek i wsi tłumaczą się, dlaczego ulice są nieodśnieżone, a mieszkańcy marzną, trwoniąc czas i benzynę w korkach i pomstując na panującą władzę. Na ulice wyjechały więc wszystkie piaskarki i pługi, zwołano posiedzenia sztabów antykryzysowych. Miał to być pokaz sprawności – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

W Krakowie mieszkańcy, którzy porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej, mogli się nią wczoraj poruszać za darmo. Podobnie ma być dziś w Radomiu. Przy okazji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wykorzystał sytuację, by wypunktować rywala: podnosił, że gdy przyszły śnieżyce, wojewoda małopolski Stanisław Kracik jest na urlopie. Ale wojewoda wrócił do pracy z urlopu, który nawiasem mówiąc, wziął specjalnie na czas kampanii, i zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

Poseł PiS Lech Sprawka punktował swojego konkurenta z Platformy, wiceprezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Krytyka była typowa: prognozy pogody były znane od kilku dni i ratusz mógł się lepiej przygotować. A że tego nie zrobił, to znaczy, że nieudolny.

W Radomiu kandydat PO Piotr Szprendałowicz zwołał specjalną konferencję prasową, żeby skrytykować zachowanie prezydenta Andrzeja Kosztowniaka w obliczu ataku zimy.

Takie polityczne ataki mogą się okazać skuteczne i odwrócić dotychczasową tendencję, która dawała zdecydowaną przewagę tym, którzy do wyborów sprawowali urząd.

Wynik wyborów wcale nie jest przesądzony, bo do niższej zwykle niż w pierwszej turze frekwencji trzeba doliczyć czynnik pogodowy. Po prostu: ludziom nie będzie się chciało brnąć na wybory w mrozie i zamieci. A to zadziała na korzyść tych, którzy startują z drugiego miejsca – prognozuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!