Partnerzy portalu

Referendum ws. odwołania Jacka Karnowskiego. Wniosek z podpisami złożony

Ponad 3 tysiące podpisów zebrano pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. odwołania ze stanowiska prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.


• Podpisy pod wnioskiem o referendum złożyła w piątek (20 października) u komisarza wyborczego w Gdańsku grupa obywatelska „Mieszkańcy dla Sopotu”.

• Inicjatorzy referendum podają trzy powody, dla których Karnowski powinien stracić funkcję prezydenta kurortu.

Ich zdaniem, Jacek Karnowski "masowo wyprzedaje po zaniżonych cenach lub wręcz rozdaje tereny miejskie". Jako przykład takiej działalności podają np. grunty, na których powstał m.in. dworzec kolejowy, dom zdrojowy, multikino oraz osiedla zbudowane na miejscu zabytkowego młyna i browaru.

Inicjatorzy akcji referendalnej zarzucają też Karnowskiemu niegospodarność, wskazując na przekazanie w 1997 r. jednej z miejscowych firm działki koło Opery Leśnej w dzierżawę wieczystą. Według aktywistów miejskich, którzy w lipcu zgłosili tę sprawę do prokuratury, umowa przewidywała, że jeśli w ciągu pięciu lat nie powstanie na tym terenie hala sportowa, działka powinna wrócić do miasta.

Zdaniem Małgorzaty Tarasiewicz z ruchu "Mieszkańcy dla Sopotu", działka ta jest dziś warta ok. 20 mln zł i jest ryzyko, że zamiast obiektu sportowego zostanie ona wykorzystana na potrzeby deweloperów

"Organizując referendum chcemy, żeby wszyscy kandydaci mieli równe szanse w wyborach na prezydenta. Według naszych obserwacji, w poprzednich wyborach Jacek Karnowski wykorzystywał środki z budżetu miasta na swoją promocję, a pozostali kandydaci sami finansują swoje kampanie wyborcze. Nie chcemy też dopuścić do tego, żeby do czasu wyborów jesienią w przyszłym roku prezydent Karnowski mógł wyprzedać nowe miejskie tereny" - powiedziała PAP Tarasiewicz.

Inicjatorzy referendum wytykają też Karnowskiemu niszczenie przyrody, w tym wycinkę lasu w okolicach cmentarza, zniszczenie zieleni na placu Przyjaciół Sopotu, wycinkę Lasku Karlikowskiego i zabudowę Parku Karlikowskiego, wycinkę drzew w Parku Północnym oraz zabetonowanie potoków i ich ujść.

Trzecim zarzutem, jaki podnoszą wobec Karnowskiego jest "manipulacja seniorami" poprzez wydawanie za miejskie pieniądze "gazetek propagandowych Przepis na Sopot i Kuryer Sopocki" oraz zakup reklam w miejscowej prasie, w których przedstawiany jest "zakłamany obraz rzeczywistości Sopotu".

 

KOMENTARZE2

  • Florian 2017-10-23 10:42:51
    Rzeczywiście. Chociaż Sopot to nie jest moja bajka (tłum), to współczuję sopocianom: ten prezydent to nieszczęście dla miasta i obciach. Choćby te tłuste, potargane kłaki. Pytam: kto to jest ?
  • Obserwatornia z Sopotu 2017-10-23 08:38:12
    Ten stary rozwydrzony ZALEGALISOWANY oszust finansowy kryminalista Jacek Kornowski w funkcji prezydenta Sopotu od ponad 15 lat do tej pory nie został aresztowany, gdyż na Pomorzu Bałtyckim, a zwłaszcza w okolicach Gdańska jest w 100% skorumpowana tzw. "prokuratura" a sądownictwo wręcz WSP...ERA wszystkich OCZYWISTYCH złodzeji z ANTY-polskiego przestępczego gangu PO. W styczniu 2009 prokurator przedstawił mu osiem zarzutów temu KRYMINALISCIE Kornowskiemu miedzy innymi za oczywistą udowodniona jemu korubcje, składając wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, który nie został uwzględniony przez sąd, który też NIE dostrzegał rozwydrzonych złodzieji z Amber Gold. W grudniu 2011 tzw. "prokurator" Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku - koleś wspieracz przestępczego ZŁODZEJSKIEGO-bandyckiego "UKŁADU Gdańskiego PO" PO ponownie został zmuszony przez uczciwych OKRADANYCH lokalnych obywateli skierował akt oskarżenia przeciwko Jackowi Karnowskiemu, tym razem zarzucając mu popełnienie NASTĘPNYCH czterech przestępstw korupcyjnych i urzędniczych, ale te SKORUMPOWANE zgnite "sady" w Gdańsku i Sopocie UMORZYŁY postępowania w sprawie Kornowskiego na etapie śledztwa !!! LUDZIE w Polsce: BOJKOTUJCIE z pełną mocą Sopot NIE przyjerzdajcie na urlopy do Sopotu i omijajcie tą ZŁODZEJSKĄ KLOAKĘ PO która sprowadziła też NIE legalnie tabuny neo-banderowców UKRANICÓW, a następnie WYMUSZAŁA ich zatrudnianie w lokalnych hotelach i pensjonatach gdzie NIE teraz możliwości czuć BEZPIECZNIE w Sopocie  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!