Partner portalu

Rodziny zastępcze zarobią więcej

Podniesienie wynagrodzeń dla zawodowych rodzin zastępczych i osób tworzących rodzinne domy dziecka, poszerzony rejestr danych ułatwiających adopcję, a także udogodnienia pracownicze dla rodziców zastępczych przewidują nowe przepisy, którymi 4 października zajmie się Senat.
  • Z 2 tysięcy zł do 3,1 tys. zł wzrośnie najniższe miesięczne wynagrodzenie dla zawodowych rodzin zastępczych i osób tworzących rodzinne domy dziecka.
  • Znowelizowane przepisy, które mają wejść w życie w styczniu 2023 r., przewidują, że gdy zawodowa rodzina zastępcza będzie pełnić funkcję pogotowia rodzinnego, otrzyma miesięcznie wynagrodzenie w wysokości nie mniejszej niż 3,8 tys. zł (obecnie jest to 2,6 tys. zł).
  • Powstanie poszerzony rejestr danych (prowadzony przez starostę, marszałka i wojewodę) ułatwiający sądowi rodzinnemu podjęcie decyzji o znalezieniu dla dziecka najbardziej adekwatnego do jego potrzeb miejsca w pieczy zastępczej.
  • Wprowadzone też zostaną korzystne zmiany dotyczące urlopów, zasiłków i innych świadczeń dla rodziców, którzy przyjmują dzieci na wychowanie.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • Rodzina Zastępcza Sikorów 2022-11-07 07:57:14
    To wszystko to bzdety i łabędzi śpiew, NIEAKTUALNE o rok. Eksodus ruszył i tymi kosmetycznymi zmianami juz go nie zatrzymaja.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!