Partnerzy portalu

Rostowski wicepremierem, Sienkiewicz szefem MSW, Cichocki szefem Kancelarii Premiera

  • PAP
  • 20 lutego 2013 - 15:32 | Aktualizacja: 20 lutego 2013 - 15:34
Oczekuję, że nowy minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz będzie kontynuował prace rozpoczęte przez dotychczasowego ministra Jacka Cichockiego - powiedział w środę premier Donald Tusk.
ZAKTUALIZOWANA: Premier ogłosił w środę, że Sienkiewicz zostanie nowym ministrem spraw wewnętrznych. Zastąpi Jacka Cichockiego, który jest kandydatem na nowego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tusk poinformował, że w rozporządzeniu zaproponuje przekazanie Sienkiewiczowi kompetencji dot. służb specjalnych.

Premier był pytany przez dziennikarzy, czy reforma służb specjalnych, nad którą pracował Cichocki, będzie kontynuowana. "Warto zaznaczyć, że ministrowie - Cichocki i przyszły minister Bartłomiej Sienkiewicz - są jakby z tej samej szkoły. Przez długie lata w różnych miejscach bardzo blisko ze sobą współpracowali" - podkreślił.

"Co do zasadniczego kierunku zmian zakładamy, że będzie kontynuował prace rozpoczęte przez ministra Cichockiego. Dotyczy to także Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tu należy oczekiwać kontynuacji tych projektów wstępnie opisywanych przez ministra Cichockiego" - powiedział Tusk.

Premier zapewnił, że Sienkiewicz będzie miał pełną swobodę, jeśli chodzi o rekomendacje personalne dotyczące ministerstwa i służb.

------ WCZEŚNIEJSZE WIADOMOŚCI ------

Minister finansów Jacek Rostowski zostanie wicepremierem - poinformował w środę premier Donald Tusk. Jak argumentował, zmiana ma związek z priorytetami rządu na rok 2013 i 2014, w tym z działaniami prowzrostowymi i utrzymaniem dyscypliny finansów publicznych.

Z kolei Bartłomiej Sienkiewicz jest kandydatem na nowego szefa MSW, na miejsce Jacka Cichockiego, który ma zostać szefem kancelarii premiera - poinformował w środę premier Donald Tusk.

Tusk podkreślił na środowej konferencji prasowej, że choć Sienkiewicz jest osobą spoza bieżącej polityki, to jest jego bliskim współpracownikiem od kilkunastu lat.

Jak dodał, Sienkiewicz wraz z Markiem Karpem zakładał też Ośrodek Studiów Wschodnich i przez długi czas był jego wicedyrektorem.

KOMENTARZE2

  • Drugi 2013-02-20 15:41:14
    A ja też na niczym się nie znam i chce jeździć limuzyną i latac samolotem - chcem do żądu (bo rządem to trudno nazwac). Mam kwalifikacje - przez 2 godziny potrafię mówić nie odpowiadając konkretnie na pytanie, po 1/2 litra wódki jestem trzeźwy, a garnitur na mnie dobrze leży.
  • krzyciel 2013-02-20 15:27:47
    Jak czytam o nowym ministrze, to przypomina mi się scena z ostatniego odcinka "Kariery Nikodema Dyzmy", w której Minister Skarbu przyznaje, że jest filologiem, a na ekonomii zna się na tyle, na ile pozwala mu kilkuletnie doświadczenie. Wypisz wymaluj nowy Minister Spraw Wewnętrznych - któr...y na sprawach wewnętrznych zna się zapewne lepiej jako ich "beneficjent" (z okresu "krakowskiej opozycji"). I znów kolejny BMW, który w nagrodę za "kombatanctwo" dostał stołek...  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!