Partnerzy portalu

Rozpoczęły się zapisy na VI Dyktando Krakowskie

  • PAP
  • 13 lutego 2023 - 15:32
Rozpoczęły się zapisy na VI Dyktando Krakowskie, organizowane w ramach Miesiąca Języka Ojczystego. Konkurs dla dorosłych i dzieci odbędzie się, po czterech latach przerwy, 18 marca w Auditorium Maximum UJ – poinformował w poniedziałek Uniwersytet Jagielloński.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zgodnie z zapowiedziami, VI Dyktando Krakowskie będzie składało się z dwóch kategorii: otwartej - dla osób powyżej 15. roku życia, oraz junior - dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia. Zwycięzca kategorii otwartej otrzyma tytuł Krakowskiego Mistrza Ortografii. Na uczestników czekają również nagrody rzeczowe.

Teksty dyktanda przygotuje, tak jak w latach poprzednich, dr hab. Mirosława Mycawka z Katedry Współczesnego Języka Polskiego UJ.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą się zapisywać za pośrednictwem strony internetowej Miesiąca Języka Ojczystego (https://mjo.uj.edu.pl/). Zgłoszenia będą przyjmowane w dwóch turach - od 13 do 26 lutego oraz od 1 do 10 marca. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Uniwersytet Jagielloński, Wydział Polonistyki UJ oraz Koło Naukowe Językoznawców Studentów im. Mieczysława Karasia przy współpracy z RMF FM, które będzie transmitowało wydarzenie na radiowych stronach: www.rmf.fm oraz www.rmf24.pl.

Dyktando jest głównym punktem obchodów Miesiąca Języka Ojczystego, trwającego od 21 lutego do 21 marca.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!