Partner portalu

Rozwiązane władze bielskiego SLD wycofują się z pracy przy wyborach

  • PAP
  • 8 września 2014 - 20:09
- Większość członków rozwiązanych przez radę krajową SLD władz partii w Bielsku-Białej postanowiło wycofać się z udziału w kampanii wyborczej i bieżącej działalności ugrupowania - poinformował dotychczasowy lider w Bielsku-Białej Jerzy Balon.

"Decyzję podjęło ponad 20 osób, członków zarządu i 26-osobowej rady miejskiej. Postanowiliśmy tak, bo mamy inną wizję działań w kampanii niż rządzący teraz jednoosobowo pełnomocnik Przemysław Koperski. Wyłączyliśmy się z bieżącej działalności, aby nie być posądzonymi, że jakiekolwiek nasze kroki mogły mieć wpływ na ewentualny słabszy wynik" - powiedział Balon.

Bielskie władze Sojuszu zostały rozwiązane w połowie sierpnia. Centrala była niezadowolona ze stanu przygotowań do wyborów samorządowych. Na pełnomocnika do czasu zwołania zjazdu i wyłonienia nowych władz został wówczas wyznaczony Przemysław Koperski, radny wojewódzki i obecnie kandydat na prezydenta Bielska-Białej. Kilka dni temu decyzja została podtrzymana, co sprowokowało lokalnych działaczy do zawieszenia aktywności. Oznacza to m.in., że nie będą wspierali Koperskiego w wyborach na prezydenta miasta.

Czytaj też:  SLD będzie radzić w sprawie wyborów samorządowych

Balon określił zarzuty władz krajowych jako chybione. Jak mówił, był przygotowany program, z którym SLD miał iść do wyborów, i grupa kandydatów z różnych środowisk. "Część z nich nie była członkami SLD. Nie wiem, co zrobią w obecnej sytuacji? Sami muszą podjąć decyzję" - dodał.

Koperski powiedział, że nie czuje się opuszczony w walce o najwyższe stanowisko w mieście. "Sam sztab wyborczy SLD-Lewica Razem to ponad 20 osób. Kilkadziesiąt kolejnych zadeklarowało chęć startu w wyborach samorządowych. Myślę jednak, że dla bielszczan ważniejsze jest, z jakim programem idziemy do wyborów i jakie mamy pomysły na rozwój" - mówił.

Czytaj też: SLD proponuje: dwie, ale pięcioletnie kadencje

Rzecznik SLD Dariusz Joński przypomniał, że władze partii zajmowały się sprawą dwukrotnie i ich decyzja jest ostateczna. W najbliższym czasie zostaną jednak wyjaśnione nieporozumienia wokół niej. Podkreślił, że ugrupowanie popiera Koperskiego, który jego zdaniem ma duże szanse zasiąść w ratuszu.

SLD w Bielsku-Białej zrzesza ok. 80 członków. W obecnej kadencji samorządu nie posiada żadnego reprezentanta w 25-osobowej bielskiej radzie miejskiej.

Koperski był pierwszym politykiem, który ogłosił, że zamierza ubiegać się o prezydenturę w mieście. Dotychczas kandydata ogłosiło jeszcze PiS. Jest nim wiceprzewodniczący bielskiej rady miejskiej Przemysław Drabek. Decyzji o starcie w wyborach na razie nie podjął obecny prezydent, niezwiązany z żadną partią Jacek Krywult. Nieoficjalnie wiadomo, że może zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. Krywulta zamierza poprzeć także PO.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!