Partnerzy portalu

Ruszają konsultacje ustawy o 800 plus

 • PAP/AKC
 • Opublikowano: 1 czerwca 2023 - 08:43
Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus; rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie i w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice - powiedział w czwartek w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Złożył także życzenia dzieciom w dniu ich święta.

Szef rządu na wspólnej konferencji z minister rodziny Marleną Maląg poinformował o rozpoczęciu konsultacji w sprawie projektu ustawy o 800 plus.

"Dzisiaj ruszamy z konsultacjami naszej ustawy, ustawy 800 plus - zmiany, która służy dzieciom. (...) Oczywiście chcemy przedyskutować całą tę ustawę tak, żeby cała ścieżka legislacyjna była zrealizowana" - poinformował premier.

Podkreślił, że "rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie i w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice".

Premier złożył także życzenia z okazji przypadającego w czwartek Dnia Dziecka.

"Chciałabym przede wszystkim życzyć wszystkim dzieciom, aby miały marzenia i nie bały się ich spełniać. A rodzicom chciałbym życzyć, aby pomagali swoim dzieciom w spełnianiu ich marzeń i żeby robili wszystko, by dzieciństwo było radosne, aby młodość była pełna, z jednej strony wrażeń a z drugiej strony - coraz bardziej spełnianych marzeń" - powiedział Morawiecki.

Podkreślił, że w życiu dziecka najważniejsza jest miłość i wynikające z niej uwaga i czas.

Premier wskazał, że działania rządu mają pomagać łączyć życie zawodowe z rodzinnym. Dodał, że świadczenie 500 plus było "rewolucją społeczną", a teraz jest narzędziem wsparcia finansowego dla dzieci np. na zajęcia dodatkowe.

"Chcemy, żeby dziecko czułe się docenione przez rodziców. (...) Wierzę w to, że nasza polityka społeczna właśnie temu służy" - powiedział Morawiecki.

KOMENTARZE3

 • Kolarzoofka 2023-06-26 11:27:17
  Tylko dla pracujących, tylko w formie odpisu podatkowego. Tylko dla potrzebujących rodzin, w miarę łatwo takie wyszukać. Trzeba ustalić kryteria aby wyeliminować patologię. Tylko dla ludzi o niskich i średnich dochodach.
 • NaDzieńDzisiejszy 2023-06-24 20:00:49
  Po to jest tzw. pomoc społeczna, żeby m.in. takimi się sprawami zajmować, ale nie zza biurka. To świadczenie powinno przysługiwać naprawdę potrzebującym, do pewnej granicy $, a nie wszystkim. Ale polityka, wiadomo... Wtedy byłoby pewniejsze, że idzie na dzieci - ubrania, książki, gazety, komputer, n...p. karate etc. - a nie na piwko, tudzież inne nawet potrzebne dobra/usługi rodzinie. Tak to wiadomo inflacja, dodruk... Tak to takie wyrównywanie szans, jak z dotacjami  rozwiń
 • Z.Walczak 2023-06-02 08:09:21
  Socjalizm wiecznie żywy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!