Partnerzy portalu

Rzeczniczka PiS: raport Lewicy w sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dokonania rządów PiS

  • PAP
  • 13 listopada 2021 - 14:08
Raport Lewicy w sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dotychczasowe dokonania rządów PiS - oceniła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska przedstawiony w sobotę przez Lewicę "Raport o stanie państwa". Dodała, że przedstawione w nim rekomendacje są chaotyczne i "pisane na kolanie".

Lewica przedstawia w sobotę "Raport o stanie państwa" po sześciu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, "mieliśmy mieć poprawę ochrony zdrowia, lepsze finanse publiczne, odpowiedzialne państwo, pluralizm w mediach publicznych - to wszystko miało być realizowane. Niestety, partia Jarosława Kaczyńskiego w wielu miejscach zawiodła, a w jeszcze większej ilości po prostu nie realizuje swoich obietnic" - mówił Gawkowski. Ocenił, że symbolem rządów PiS są barierki stojące przed Sejmem, Trybunałem Konstytucyjnym, redakcjami mediów publicznych i w wielu innych miejscach, które "powinny być ostoją polskiej demokracji". Przekazał, że "Raport o stanie państwa" to dokument liczący 18 rozdziałów.

O ocenę raportu Lewicy PAP poprosiła rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską. "Raport charakteryzuje się miałkością. (To) zbiór propagandowych hasełek. W sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dotychczasowe dokonania rządów PiS" - wskazała Czerwińska.

Jej zdaniem "przedstawione w nim rekomendacje są chaotyczne, nie ma też opisanej drogi ich realizacji". "Nie wypada pisać na kolanie raportu o stanie państwa. To niepoważne" - dodała.

Jednocześnie rzeczniczkę PiS zapewniła, że jej partia swoje "zobowiązania wobec Polaków będzie konsekwentnie realizować, ciężko pracując dla Polski".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!