Partnerzy portalu

Rzeszów będzie promował wśród mieszkańców propszczele postawy

  • PAP
  • 5 listopada 2021 - 12:44
Rzeszów wraz ze słowackimi Koszycami i Stropkovem i z miastem Nyiregyhaza na Węgrzech przystąpił do projektu, którego celem jest promocja propszczelich postaw wśród mieszkańców. Przedsięwzięcie ma być realizowane do końca maja 2022 r.

Jak poinformował Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa inicjatywa zakłada m.in. przeprowadzenie lekcji o pszczołach w szkołach podstawowych, montaż domków dla pszczoły murarki ogrodowej, stworzenie edukacyjnych filmów i publikacje postów edukacyjnych w mediach społecznościowych.

"Dzięki projektowi mieszkańcy poznają, jak w łatwy i ogólnodostępny sposób można pomóc dzikim zapylaczom, które nie są pod opieką profesjonalnych pszczelarzy" - podkreślił Gernand.

Dodał, że głównym celem projektu jest wypracowanie propszczelich postaw wśród mieszkańców zarówno Rzeszowa, jak i miast partnerów.

Projekt koordynowany jest przez Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa i wspierany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Projekt będzie realizowany do 31 maja 2022 r.

Szczegóły projektu są na stronie: https://www.facebook.com/BeeFriendly-107591304992767.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!