Partnerzy portalu

Rzeszów: Ferenc: Warchoł nie boi się wyzwań i chce za wszelką cenę pomagać miastu

  • PAP
  • 8 czerwca 2021 - 12:38
Były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc uważa, że kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta miasta wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł "nie boi się wyzwań i potrafi załatwić wszystkie tematy", szuka tematów i "chce za wszelką cenę pomagać miastu".
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Dlatego wspieram go i do ostatniej chwili będę wspierał. Wierzę, że będzie prezydentem miasta" - powiedział Ferenc we wtorek na wspólnej z kandydatem konferencji prasowej.

Dodał, że wspiera "człowieka, który ma dużo energii, dużo chęci do pracy" i wyraził przekonanie, że kiedy Warchoł wygra wybory "Rzeszów będzie się dalej rozwijał w tak szybkim tempie jak dotychczas".

W trakcie konferencji wiceminister Warchoł poinformował, że z Funduszu Sprawiedliwości dla rzeszowskiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 zostanie przekazane 500 tys. zł na zakup trzech ultrasonografów i gastroskopu ultrasonograficznego. Przypomniał, że o sprzęt dla szpitala zwrócił się do niego prezydent Ferenc.

"Dzięki naszej współpracy pozyskaliśmy już około 2,5 mln zł na szpitale rzeszowskie. Zobowiązuję się dalej dbać o ochronę zdrowia w naszym mieście" - powiedział kandydat.

Fundusz Sprawiedliwości (wcześniej Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej) jest zasilany z nawiązek zasądzanych od sprawców przestępstw. Zgromadzone środki mają być przeznaczane m.in. na wsparcie prawne, psychologiczne i socjalne dla ofiar przestępstw. Do pewnego momentu zadania te były w konkursach zlecane głównie organizacjom pozarządowym. Od września 2017 r. wprowadzono zmiany: środki mogą być przeznaczane także na przeciwdziałanie przestępczości, a pomoc z funduszu może być przekazywana także na rzecz instytucji publicznych.

Ferenc zwrócił uwagę, że jego współpraca z Warchołem trwa od blisko trzech lat i - jak zapewnił - pomogła rozwiązać wiele problemów w Rzeszowie.

Warchoł w kampanii jest konsekwentnie wspierany przez Ferenca, a jego komitet nosi nazwę "KWW Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc dla Rzeszowa". Były prezydent miasta kandydaturę wiceministra sprawiedliwości zaproponował bezpośrednio po swojej rezygnacji.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się 13 czerwca.

Oprócz Warchoła na prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popiera m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050, oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!