Partnerzy portalu

Rzeszów: Trwa kwesta na rzecz podopiecznych towarzystwa albertyńskiego

  • PAP
  • 31 października 2021 - 07:33
Od rana w niedzielę na siedmiu cmentarzach w Rzeszowie i w okolicznych miejscowościach trwa kwesta na rzecz podopiecznych rzeszowskiego towarzystwa albertyńskiego. Zbiórka będzie kontynuowana również we Wszystkich Świętych, ale już na 40 cmentarzach. Jest to największa w regionie taka akcja.

Zbiórka potrwa do godzin wieczornych. Łącznie weźmie w niej udział około 1,5 tys. wolontariuszy. Są to głównie uczniowie ze szkolnych kół Caritasu, studenci, włodarze regionu, w tym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, parlamentarzyści, a także podopieczni i pracownicy albertynów.

Mariusz Zacios z Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta powiedział PAP, że tegoroczna zbiórka prowadzona jest jak zwykle na statutowe cele Towarzystwa i bieżące potrzeby najbardziej potrzebujących, w tym podopiecznych, a także ubogich. Czyli m.in. na utrzymanie schronisk w Rzeszowie, dla mężczyzn w Jaśle i dla kobiet w Racławówce, a także na pomoc najbardziej potrzebującym i na ciepłe posiłki wydawane zimą.

Zacios wyraził nadzieję, że w tym roku mieszkańcy regionu będą tak hojni, jak w latach minionych.

"Pogoda nam sprzyja i odwiedzających cmentarze będzie z pewnością wielu. Ludzie dobrej woli nigdy nas nie zawiedli, co roku okazują szczodrość dla najbiedniejszych. Liczymy, że i w tym roku będzie podobnie i kierowani odruchem serca szczodrą ręką wrzucą do puszek datek. Każda złotówka to wielki dar" - powiedział.

Dzięki dotychczasowym kwestom albertyńskim udało się m.in. wybudować Centrum Integracji Społecznej, gdzie podopieczni Towarzystwa przechodzą odpowiednie kursy, a później znajdują zatrudnienie m.in. w firmach sprzątających, przy pracach budowlanych czy jako kucharze.

Ponadto uruchomiono w Racławówce koło Rzeszowa schronisko dla kobiet, rozbudowano i zmodernizowano schroniska dla mężczyzn w Jaśle i w Rzeszowie.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta odłączyło się w 2000 r. od podkarpackiego oddziału towarzystwa albertyńskiego. Uzyskało osobowość prawną i niezależność finansową.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!