Partnerzy portalu

Rzeszów: Warchoł przedstawił plan inwestycji dla osiedla Przybyszówka

  • PAP
  • 6 maja 2021 - 14:52 | Aktualizacja: 6 maja 2021 - 16:55
Budowa kompleksu sportowego, zagospodarowanie brzegów rzeki Przyrwy i modernizacja kilku ulic – to inwestycje, które zobowiązał się zrealizować na osiedlu Przybyszówka kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Na czwartkowym briefingu prasowym Warchoł zaprezentował program dla osiedla Przybyszówka. Jak podkreślił, powstał on po licznych rozmowach i spotkaniach z mieszkańcami Przybyszówki.

Wśród głównych punktów programu są m.in. zagospodarowanie brzegów rzeki Przyrwy na cele rekreacyjne, budowa kompleksu sportowego przy ul. Stadionowej, z którego korzystać będą dzieci i młodzież, remont szatni, trybun oraz ogrodzenia klubu sportowego KS Przybyszówka.

Zdaniem Warchoła, równie ważne są inwestycje w infrastrukturę drogową oraz komunikację. W tym kontekście wymienił przebudowę ul. Ustrzyckiej (odcinek Dębicka - Krakowska), Sanockiej i ul. Pańskiej. Zapowiedział również uruchomienie, po ewentualnym zwycięstwie, nowej linii autobusowej od ul. Słoneczny Stok w kierunku centrum miasta.

"Część tych inwestycji objęta jest już planami zagospodarowanie przestrzennego, pozostałe wymagać będą rozmów z mieszkańcami" - zaznaczył b. polityk Solidarnej Polski.

Kandydat zapowiedział także budowę sygnalizacja świetlnej przy Zespole Szkół nr 10 przy ul. Dębickiej. Wiceminister zobowiązał się także pomóc miejscowym strażakom z OSP w zakupie małego samochodu pożarniczego. "Taki mały samochód strażacki jest bardzo potrzebny, bo ulice osiedlowe są bardzo wąskie. A bardzo często to strażacy są pierwsi na miejscu wypadku" - mówił Warchoł.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zaplanowano na 13 czerwca.

Oprócz Warchoła, którego popiera m.in. Ferenc o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia walczą także: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, a także b. współpracownik dotychczasowego prezydenta miasta Konrad Fijołek, którego popiera Lewica, PO, PSL i Polska 2050. Kandydatem jest również poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!