Partnerzy portalu

Są kandydaci na burmistrza Strzelec Krajeńskich

  • PAP
  • 12 stycznia 2012 - 10:28
Gminna Komisja Wyborcza w Strzelcach Krajeńskich zarejestrowała czworo kandydatów w przedterminowych wyborach na burmistrza tej gminy. Wybory, które odbędą się 5 lutego, rozpisano po śmierci burmistrza Tadeusza Federa.

O północy ze środy na czwartek minął termin rejestrowania kandydatów. Z sześciu zgłoszonych wcześniej komitetów, cztery przedstawiły kandydatów do zarejestrowania - poinformował Komisarz Wyborczy w Gorzowie sędzia Zbigniew Piątek.

Z KWW "Samorządowe Forum Ponad Podziałami" o urząd burmistrza ubiega się starosta strzelecko-drezdenecki Andrzej Bajko. Kolejnym kandydatem jest były senator PiS Władysław Dajczak, którego wystawił KWW "Nasza Gmina Strzelce Krajeńskie".

Czytaj też: Strzelce Krajeńskie pożegnały burmistrza

Z własnych komitetów o stanowisko burmistrza powalczy dwoje kandydatów - członek Platformy Obywatelskiej Wiesław Sawicki, który pełni obecnie obowiązki burmistrza oraz bezpartyjna Mirosława Niedźwiedź.

Mieszkańcy miasta i gminy Strzelce Krajeńskie wybiorą nowego burmistrza w niedzielę, 5 lutego. Głosowanie odbędzie się w godzinach od 8 do 22. W gminie do głosowania uprawnionych jest ok. 17,5 tys. osób.

Burmistrz Strzelec Krajeńskich Tadeusz Feder zmarł 9 listopada ub. roku w gorzowskim szpitalu, miał 58 lat. Urząd ten piastował drugą kadencję. Z dotychczasowych ustaleń prokuratorskiego śledztwa (jeszcze trwa) wynika, że śmierć najprawdopodobniej była następstwem targnięcia się na własne życie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!