Partnerzy portalu

Samorządowcy, aktywiści, nauczycielki na listach lewicy do Sejmu

Poseł Dariusz Wieczorek znalazł się na pierwszym miejscu listy kandydatów do Sejmu KW Nowa Lewica w okręgu 41. (Szczecin-Świnoujście). Na dalszych miejscach są m.in. ekonomiści, radni, nauczycielki oraz student.

"To ekipa ludzi, dla których ideały lewicy są najważniejsze, których łączy i młodość, i doświadczenie, których łączy to, co ze sobą wspólnie robili, ale także to, że współpracujemy ze sobą od wielu lat również jako reprezentanci różnych partii" - powiedział poseł Dariusz Wieczorek, zajmujący pierwsze miejsce na liście Lewicy w okręgu 41.

Poinformował, że we wtorek zarejestrowana została lista wyborcza. "Lewica wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, a przegrywa, kiedy się kłóci i startuje w kilku różnych komitetach" - mówił poseł.

Drugie miejsce na liście zajmuje Jolanta Tryszkiewicz, pracująca w Wydziale Zarządzania Strategicznego zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego. Z trzeciego miejsca kandydował będzie przedstawiciel partii Razem Adam Kościelak.

Na liście znaleźli się także m.in. szef Nowej Lewicy w Szczecinie Dawid Krystek, nienależąca do partii politycznej przewodnicząca regionu zachodniopomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Bogusława Reszko-Szydłowska, zastępca burmistrza Nowogardu Bogdan Jaroszewicz, radna Świnoujścia Joanna Agatowska i student Jakub Korczyński.

Na liście Lewicy w okręgu "szczecińskim" znalazło się 24 kandydatów na 12 miejsc.

"Mamy kandydatów ze wszystkich powiatów, w związku z czym ruszamy w tej chwili w teren, będziemy się spotykali z wyborcami. Myślę, że w niedługim czasie należy się też spodziewać wizyty liderów (Lewicy) w Zachodniopomorskiem. Przede wszystkim jednak spotkania z ludźmi, bo czujemy, że jest bardzo dobry klimat jeśli chodzi o Lewicę i chcemy się po prostu przypomnieć, że jesteśmy, a każdy serce ma po lewej stronie" - powiedział PAP poseł Wieczorek.

Dodał, że Lewica chce dotrzeć z "bardzo mocnym" przekazem do polskich kobiet - zarówno na szczeblu centralnym, jak i wojewódzkim.

"Będziemy apelowali: drogie Polki, wy możecie odsunąć PiS od władzy i musicie zdać sobie z tego sprawę, wystarczy pójść i głosować na któreś z ugrupowań zjednoczonej, demokratycznej opozycji" - mówił Wieczorek.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!