PARTNER PORTALU

Samorządowcy i politycy: Stajemy wspólnie w obronie naszych praw

  • PAP/AT    19 lipca 2017 - 09:05
Samorządowcy i politycy: Stajemy wspólnie w obronie naszych praw
Bez względu na szyld partyjny stajemy wspolnie w obronie praw - czytamy we wspólnym oświadczeniu (Sąd Najwyższy, fot.D.Berkowitz, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

Bez względu na różnice między nami, bez względu na szyld partyjny, stajemy w obronie naszych praw. Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu, gdyż przeszłe pokolenia nie wybaczą nam grzechu zaniechania i tchórzostwa - napisali we wspólnym oświadczeniu samorządowcy, byli prezydenci, politycy i działacze.
W obliczu zagrożeń wynikających z serii antydemokratycznych i niekonstytucyjnych decyzji rządu PiS stajemy w obronie podstawowych wolności należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi RP - napisali m.in. Władysław Frasyniuk i byli prezydenci w oświadczeniu opublikowanym w "Gazecie Wyborczej".

"Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa oraz konstytucji nagminnie łamanych przez naczelne organy władzy. Nie godzimy się na odebranie nam podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń" - czytamy w oświadczeniu "My, obywatelki, My, obywatele", podpisanym m.in. przez Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, Leszka Balcerowicza, Włodzimierza Cimoszewicza, Aleksandra Halla, Jana Lityńskiego, Pawła Kasprzaka, Krzysztofa Łozińskiego, Jerzego Stępnia, Andrzeja Rzeplińskiego, Magdalenę Środę, Jacka Jaśkowiaka, Pawła Adamowicza i Wadima Tyszkiewicza.

Czytaj też: Burza wokół Sądu Najwyższego

Autorzy oświadczenia podkreślili, że sprzeciwiają się wyprowadzeniu Polski z UE, a także "fali agresji i nietolerancji zalewającej Polskę". Stają też - jak napisali - "w obronie wartości chrześcijańskich zawłaszczonych w cynicznej grze politycznej", w "obronie ofiar wojny uciekających przed śmiercią i szukających nadziei w krajach demokratycznych", w obronie dzieci i ich dzieci, którym "należy się prawo do wolnej, demokratycznej i nowoczesnej ojczyzny na miarę XXI wieku".

Czytaj też: Schetyna: To nie jest prywatne państwo Kaczyńskiego i Dudy

"My, Obywatele, bez względu na różnice między nami, bez względu na szyld partyjny, stajemy w obronie naszych praw (...) Walczymy, gdyż przegrana bitwa o Sąd Najwyższy da początek niczym nieskrępowanej samowoli i dyktaturze obecnej władzy. Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu, gdyż przeszłe pokolenia nie wybaczą nam grzechu zaniechania i tchórzostwa" - napisali m.in. autorzy oświadczenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (4)

  • ANNA, 2017-07-19 17:22:01

    Do przyszły suweren: Raczej pękniecie nim je wygracie. Macie Polaków za idiotów. Niedoczekanie.Wasze partyjki znikną jak sen jaki złoty, przyjdą młodzi i dopiero was popędzą, że niech się Kaczor schowa.
  • definicje podstawowe, 2017-07-19 11:15:26

    Proszę nie wymieniać tutaj samorządowców. Definicja samorządowca- Obywatel troszczący się o sprawy lokalnej wspólnoty mieszkańców bez gratyfikacji. Zatem zawodowi urzędnicy, nawet powołani w wyborach, nie spełniają powyższej definicji.
  • Pytania zasadnicze, 2017-07-19 11:04:42

    Czy to jest Manifest komunistyczny 2017, sorry "Odezwa w obronie DEMOKRACJI"!!! Czy Polacy rozpoznają nasiloną walkę lewicowych aktywistów w celu wywołania chaosu w Polsce? Czy lewicowi działacze znają takie pojęcie jak GRZECH? Jak rozmieją ci działacze demokrację? Czy w ich mniemaniu demo...kracja to narzucanie przez mniejszość swoich praw i poglądów większości społeczeństwa? Co to znaczy nowoczesna Ojczyzna? Czy to nowoczesność wg Marcuse i Spinellego?Ta są pytania na dziś  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!