Partnerzy portalu

Sawicki (PSL): 19 listopada w Warszawie zbiera się Rada Naczelna PSL

  • PAP
  • 14 listopada 2021 - 07:30
19 listopada w Warszawie zbiera się Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Będzie to rutynowa Rada, ostatnia w tej kadencji Stronnictwa i informująca o skali przygotowania do kongresu, który odbędzie się 4 grudnia - podkreślił poseł Marek Sawicki (PSL).

Sawicki, który jest wiceszefem Rady Naczelnej PSL poinformował PAP, że spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w Hotelu Gromada w Warszawie.

Jak dodał, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania będzie informował o tym, jaki jest stan przygotowania do kongresu PSL. "Będzie informował o tym, jakie zmiany zaszły w poszczególnych województwa, bo nie wszyscy o nich wiedzą" - powiedział poseł PSL.

Według niego prezes Stronnictwa poinformuje też "o tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich lat". "O liczbie spotkań, frekwencji. To wszystko będzie omówione" - podkreślił Sawicki. Zaznaczył, że będzie to rutynowa Rada Naczelna zamykająca kadencję w PSL i informująca o skali przygotowania do kongresu.

Pod koniec maja lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz informował PAP, że w Stronnictwie ruszyła kampania sprawozdawczo-wyborcza i pod koniec roku powinien odbyć się kongres PSL, na którym ponownie wystartuje na prezesa partii.

Pod koniec września wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak poinformował PAP, że 4 grudnia w Warszawie odbędzie się kongres PSL, na którym zostanie wybrany prezes Stronnictwa, Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna.

Planowany na jesień 2020 r. kongres PSL został przełożony ze względu na panującą epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. Zgodnie ze statutem PSL, prezesa partii wybiera się na kongresie bezwzględną większością głosów spośród co najmniej dwóch kandydatów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!