Partner portalu

Schetyna: Członek Nowoczesnej został skorumpowany politycznie

Członek Nowoczesnej został skorumpowany politycznie, przewerbowany i zmieniając barwy polityczne, zmienił werdykt wyborczy - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

"Afera KNF, korupcja polityczna, której PiS dopuścił się na Dolnym Śląsku i Śląsku oraz kłamstwa i populizm w kampanii wyborczej uzasadniają nasz wniosek o odwołanie rządu" - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Szef Platformy wskazywał na aferę KNF - jak mówił - największą aferę PiS-u ostatnich lat, która pokazała, "w jaki sposób wpływać administracyjnymi metodami, żeby banki przejmować, żeby tworzyć pokusę ratowania publicznymi pieniędzmi prywatnych podmiotów po to, żeby w konsekwencji tego móc je przejmować". Schetyna przypominał, że PO złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie, jednak ze strony partii rządzącej nie było odzewu.

Czytaj też: Wojciech Kałuża zdradził ideały i wyborców

"Druga sprawa, którą przywołujemy w naszym uzasadnieniu to kwestia korupcji politycznej, tej systemowej, instytucjonalnej, do której doszło na Dolnym Śląsku, kiedy część podatku miedziowego (...) jest przeprowadzona do budżetu jednego miasta na Dolnym Śląsku dlatego, że szef tego miasta jest szefem Bezpartyjnych Samorządowców i może dysponować sześcioma głosami w sejmiku dolnośląskim" - mówił.

Zdaniem Schetyny do korupcji politycznej doszło też kilka dni temu na Śląsku, kiedy wybrany z list Koalicji Obywatelskiej członek Nowoczesnej został "skorumpowany politycznie, przewerbowany i zmieniając barwy polityczne, zmienił werdykt wyborczy". "Jedną i drugą sprawą zajmuje się prominentny działacz PiS, prawa ręka premiera Morawieckiemu, szef KPRM minister (Michał) Dworczyk" - dodał.

"To są powody, które w każdym cywilizowanym świecie uzasadniają wniosek o odwołanie rządu" - podkreślił Schetyna.

Cały artykuł czytaj tutaj.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!