Partnerzy portalu

Schetyna: Wybory regionalne mają przygotować PO do wyborów samorządowych

Wybory wewnętrzne, regionalne w PO, są ważne, bo mają nas przygotować do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Na Dolnym Śląsku dobrym przewodniczącym będzie Roman Szełemej - przekonywał były lider PO Grzegorz Schetyna.

W październiku członkowie PO wybiorą przewodniczącego, a także władze niższych szczebli - od kół, przez powiaty, regiony, aż po skład Rady Krajowej, która z kolei wybierze nowy Zarząd Krajowy. Schetyna przekonywał, że wybory wewnętrzne mają PO przygotować do wyborów w Polsce.

"Uważam, że te wybory wewnętrzne, regionalne, są ważne, bo mają nas przygotować do wyborów samorządowych i parlamentarnych" - mówił były lider PO w RMF FM .

Pytany, dlaczego nie kandyduje do władz PO, odparł, że jest dobry kandydat na szefa dolnośląskich struktur - obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

"Jest jednym z liderów samorządowych na Dolnym Śląsku, także 11 lat w PO - będzie dobrym przewodniczącym regionu i poprowadzi dobrze skonstruowaną koalicję z udziałem PO, samorządowców i zaprzyjaźnionych środowisk do zwycięstwa w wyborach samorządowych" - zapewniał Schetyna.

Były lider Platformy, pytany o krytykę wiceszefów PO Tomasza Siemoniaka i Borysa Budki za udział w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka w trakcie trwającego posiedzenia Sejmu, odparł, że nie nazwałby tego "ruganiem", a "uszczegółowieniem".

"Sytuacja wewnątrz Platformy musi być jasna i oczywista - jest przewodniczący, są wybory wewnętrzne, ale PO musi być inkluzywna, musi łączyć, otwierać się na zewnątrz" - mówił był lider PO.

"Kwestia zbudowana pozycji przewodniczącego jest kluczem, żeby móc realizować politykę, oczekiwania wyborców" - dodał Schetyna.

Donald Tusk wrócił do krajowej polityki i objął stery Platformie na początku lipca. Były premier zainicjował zmiany na czele klubu parlamentarnego KO (Cezarego Tomczyka zastąpił Borys Budka) oraz skrócenie kadencji przewodniczącego PO i rozpisanie wyborów w partii. Ruszył też w objazd po Polsce, który jednak dość szybko, bo już w sierpniu, przerwał. Teraz Tusk ma ponownie ruszyć w trasę, by kontynuować objazd po kraju. Będzie to jeden z elementów mobilizacji PO przed ewentualnymi przyspieszonymi wyborami, a także planowanym przez PiS - według słów Tuska - atakiem wymierzonym w PO.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!