Partnerzy portalu

Schreiber: RFIL polega na wspieraniu samorządów bez względy na barwy partyjne

  • PAP
  • 31 marca 2021 - 14:30
Cały zamysł Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych polega na wpieraniu samorządów bez względu na ich barwy partyjne, zaangażowanie polityczne, wbrew temu co twierdzi opozycja - powiedział w środę przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Minister wziął udział zdalnej konferencji prasowej w związku z przyznaniem samorządom województwa wsparcia w ramach kolejnego konkursu RFIL w wysokości ponad 78 mln zł na realizację 80 zadań. W konferencji uczestniczyli wojewoda kujawsko-pomorski i posłowie z okręgu bydgoskiego.

"To jest jedna ze szczęśliwych chwil w tych trudnych czasach pandemii, kiedy możemy wspólnie z samorządowcami cieszyć z wywalczonych przez nich funduszy. Cały zamysł RFIL polega na wpieraniu samorządów bez względu na ich barwy partyjne, zaangażowanie polityczne wbrew temu o czym niejednokrotnie mówi opozycja" - podkreślił minister i poseł z okręgu bydgoskiego.

Schreiber wskazał, że "jak spojrzymy na listę przyznanych świadczeń, to wyraźnie widzimy dwie rzeczy - pierwszą, że nie ma żadnego klucza partyjnego i drugą, że wiele gmin, które otrzymały wcześniej wsparcie, nie otrzymało jej w drugiej turze". Zaznaczył, że przez to jest jeszcze więcej gmin i powiatów, które po tych turach RFIL mają znaczne środki.

Minister zaznaczył, że idea RFIL polega na tym, że w czasie pandemii trzeba wspierać lokalne inwestycje.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przyznał, że były planowane spotkania z mieszkańcami gmin, które otrzymały wsparcie z RFIL, żeby ich o tym poinformować. Podkreślił, że ze względu na sytuację pandemiczną zrezygnowano z tego zamiaru, bowiem, "byłoby to, co prawda możliwe, ale nieodpowiedzialne".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!