Partner portalu

Sejm przyjął część poprawek Senatu do noweli ustawy o obronie ojczyzny

  • PAP
  • 5 sierpnia 2022 - 14:21
Sejm przyjął trzy senackie poprawki do noweli ustawy o obronie ojczyzny, jedna z nich dotyczy możliwości finansowania niektórych zadań ustawowych ze środków BGK. Odrzucono poprawkę dot. poziomu minimalnego udziału polskiego przemysłu zbrojeniowego w wydatkach na modernizację techniczną Sił Zbrojnych.

Uchwalona przez Sejm 7 lipca nowelizacja ustaw o obronie ojczyzny oraz o finansach publicznych przewiduje dodanie nowych źródeł finansowania Funduszu Wsparcia sił Zbrojnych - poza obligacjami BGK będą to mogły być także kredyty i pożyczki, również zagraniczne. Przepisy odnoszą się także do zaliczek udzielanych przez MON w związku z zamówieniami obronnymi i do środków ze źródeł zagranicznych innych niż fundusze unijne.

Senat zaproponował do nowelizacji sześć poprawek, Sejm w piątkowym głosowaniu przyjął trzy z nich. Przyjęta została m.in. poprawka zakładając, że w przypadku niedoboru na rachunku Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych środków niezbędnych do terminowej obsługi niektórych zdań wymienionych w ustawie o obronie ojczyzny, finansowanie realizacji tych zadań może się odbywać po uzgodnieniu z ministrem finansów, ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!