Partnerzy portalu

SG: chcielibyśmy, żeby tu było jak najwięcej przedstawicieli mediów

  • PAP
  • 16 listopada 2021 - 13:00
Chcielibyśmy, żeby tu było jak najwięcej przedstawicieli mediów - powiedziała podczas wtorkowej konferencji rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska w związku z wprowadzającym taką możliwość projektem nowelizacji ustawy o ochronie granicy, którym zajmie się we wtorek Sejm.

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej, ma zapewnić skuteczność działań podejmowanych przez Straż Graniczną, a także umożliwić - na specjalnych zasadach - pracę dziennikarzy w obszarze przygranicznym.

Ppor. Michalska zapytana o to, na jakich zasadach komendant Straży Granicznej będzie decydował, którzy przedstawiciele mediów będą mogli przebywać w strefie przygranicznej powiedziała, że "na etapie projektu nie chciałaby mówić o tych zasadach".

"Chcielibyśmy, żeby tu było jak najwięcej przedstawicieli mediów" - powiedziała rzeczniczka SG zaznaczając, że na pewno nie wszyscy naraz będą mogli wjechać na ten teren. "Myślę, że wielkim grupami to raczej państwo nie będą mogli wjechać, ale będziemy chcieli, żeby to byli przedstawiciele wszystkich mediów" - zaznaczyła.

Zapytana, czy dziennikarze będą mogli swobodnie się przemieszczać, Michalska powiedziała, że jeszcze tego nie wiadomo, ale czeka sugestie dziennikarze jakby chcieli.

"Nam zależy, żeby tę sytuację pokazać jak najszerzej, żeby państwo wszyscy mogli to zobaczyć. Mamy dużo przedstawicieli zagranicznych mediów, którzy dopominają się o taką możliwość, więc też będziemy ich brać pod uwagę" - wskazała rzeczniczka.

W poniedziałek wieczorem do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej i niektórych innych ustaw.

Projekt zakłada, że "w uzasadnionych przypadkach właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej może zezwolić na przebywanie, na czas określony i na określonych zasadach, na obszarze objętym zakazem, o którym mowa w art. 12a ust. 1, innych osób niż wymienione w ust. 1, w szczególności dziennikarzy w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914)".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!