Partnerzy portalu

SG: wydano 1354 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

  • PAP
  • 28 października 2021 - 08:46
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1354 zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami - poinformowała w czwartek rano PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 1204 pozwolenia, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - 150. Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 26,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 14,7 tys. w samym październiku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!