Partnerzy portalu

SG: wydano ponad 1429 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

  • PAP
  • 30 października 2021 - 09:50
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1429 zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami – poinformował w sobotę rano PAP chor. Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej.

Na teren objęty działaniem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano 1276 pozwoleń, a na teren działań Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - 153 pozwolenia - przekazał PAP w sobotę chor. Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 27,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 15,7 tys. w październiku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!