Partnerzy portalu

SG: wydano prawie 1,2 tys. zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

  • PAP
  • 20 października 2021 - 09:04
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano prawie 1,2 tys. zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami - poinformowała w środę PAP Ewelina Szczepańska z zespołu prasowego Straży Granicznej.

Z informacji SG wynika, że od początku obowiązywania stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią wydano 1172 pozwolenia na wjazd do strefy nim objętej.

Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 1032 pozwoleń, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - 140.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku października Straż Graniczna zanotowała ok. 10,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!