Partnerzy portalu

SG: wydano prawie 1,6 tys. zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

  • PAP
  • 6 listopada 2021 - 09:16
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano prawie 1,6 tys. zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami – poinformował w sobotę PAP chor. Michał Tokarczyk z sekcji prasowej Straży Granicznej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Na wjazd na teren objęty działaniem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano 1435 pozwoleń, a na wjazd na teren działań Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - 160 pozwoleń - przekazał PAP chor. Tokarczyk, dodając, że łącznie wydano już 1595 zezwoleń.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!