Partner portalu

Śląskie: Podano ponad 485 tys. dawek szczepionki

  • PAP
  • 15 marca 2021 - 17:51
485 448 dawek szczepionki przeciw COVID-19 podano do poniedziałku mieszkańcom woj. śląskiego. Dwie dawki przyjęło blisko 172 tys. osób. Do szpitali trafia mniej chorych na COVID-19 seniorów powyżej 70 lat – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Według niego mniejsza liczba w szpitalu pacjentów powyżej 70 lat, chorych na COVID-19, to dowód na to, że szczepienia mają sens.

"Widać to jeszcze lepiej na przykładzie domów pomocy społecznej. W tej chwili choruje zaledwie dwóch mieszkańców w dwóch DPS-ach" - poinformował wojewoda. W szczytowym momencie drugiej fali pandemii liczba chorych na COVID-19 w śląskich DPS-ach sięgała tysiąca osób.

Wojewoda podkreślił, że barierą w zwiększeniu liczby podanych mieszkańcom dawek są wciąż zbyt małe dostawy od producentów.

Dane o przeprowadzonych dotąd szczepieniach przedstawił w poniedziałek Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. W placówce podano dotąd blisko 8,5 tys. dawek preparatu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!