Partnerzy portalu

Śląskie: Policjanci radzą rodzicom: nie strasz dziecka policją

  • PAP
  • 30 października 2021 - 08:37
Nie strasz dziecka policją - radzą rodzicom funkcjonariusze z Wodzisławia Śląskiego, wskazując na negatywne skutki wzbudzania w dzieciach lęku przed stróżami prawa. Policjanci przytaczają niedawne zdarzenie z tego miasta, kiedy mały chłopiec bał się wejść do sklepu, przed którym stał patrol.

"Mama tego malucha skorzystała z okazji, aby przedstawić swojemu dziecku policjantów, by malec wykształtował w sobie zaufanie do mundurowych" - informują służby prasowe wodzisławskiej policji, chwaląc postawę mamy przestraszonego trzylatka.

Zdarzenie zaobserwowane przed sklepem w Kokoszycach - dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, zostało opisane w mejlu, przesłanym do szefa miejscowej policji przez świadka sytuacji, w której przestraszone dziecko nie chciało wejść do sklepu, widząc stojących przed wejściem umundurowanych policjantów.

"Matka podeszła do nich i mimo, iż byli czymś zajęci, zainteresowali się sytuacją i przestraszonym dzieckiem. Jeden z policjantów wyszedł do niego, porozmawiał z nim i dał mu zabawkę - auto policyjne. Radość dziecka była nie do opisania. Przestał się bać i bez obaw poszedł do sklepu" - relacjonowała pani Beata w korespondencji skierowanej do wodzisławskiego komendanta, wyrażając uznanie dla postawy policjantów.

"W tych dziwnych czasach jest to bardzo budujące i buduje zaufanie dzieci do policji" - podsumowała autorka listu. Podobnego zdania są wodzisławscy funkcjonariusze. "Ten chłopczyk, jeżeli kiedyś znajdzie się w sytuacji zagrożenia, będzie wiedział, iż może się zwrócić o pomoc do policjanta" - przekonują.

Policjanci namawiają, by uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa, zamiast wzbudzać w nich lęk i strach przed funkcjonariuszami. "Tymczasowe wyegzekwowanie w ten sposób posłuszeństwa tylko wydaje się idealnym rozwiązaniem, ponieważ w przyszłości może mieć bardzo negatywne skutki. Wyjaśniajmy naszym pociechom, że w sytuacji np. zagubienia się w parku mogą podejść do policjanta i poprosić go o pomoc" - wskazują funkcjonariusze z Wodzisławia Śląskiego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!