Partnerzy portalu

SLD ujawniło kandydatów na prezydentów wielkopolskich miast

  • PAP
  • 1 sierpnia 2014 - 16:11 | Aktualizacja: 2 sierpnia 2014 - 22:12
Sojusz Lewicy Demokratycznej podał nazwiska kandydatów na stanowiska prezydentów siedmiu wielkopolskich miast. O kolejną kadencję będą się ubiegać obecni prezydenci: Gniezna, Konina i Leszna. Sojusz przedstawił również część jedynek na listach do sejmiku.

Przewodniczący wielkopolskiego SLD poseł Wiesław Szczepański poinformował w piątek, że Sojusz ma już wszystkich kandydatów w miastach prezydenckich. "W pięciu miastach wystartujemy pod szyldem SLD, a w dwóch miejscowościach będą to komitety z dodatkiem lewicy" - powiedział.

O reelekcję będą się ubiegali: prezydent Konina Józef Nowicki, prezydent Gniezna Jacek Kowalski oraz prezydent Leszna Tomasz Malepszy. Popieraną przez SLD kandydatką na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego będzie radna miejska Beata Klimek, a Kalisza - radna Karolina Pawliczak. O urząd prezydenta Piły ma się ubiegać przewodniczący rady okręgowej Unii Pracy Jan Lus. Z kolei w Poznaniu SLD postawił na radnego Tomasza Lewandowskiego.

Czytaj też: Najważniejsze daty przed jesiennymi wyborami samorządowymi

Szczepański dodał, że SLD jest na etapie przygotowywania list do sejmiku województwa. "Wszystko wskazuje na to, że wystartujemy pod szyldem SLD-UP albo SLD Lewica Razem. Toczą się rozmowy co do nazwy komitetu" - powiedział polityk Sojuszu.

SLD zapowiedział, że rekomendacje otrzyma siedmiu dotychczasowych radnych sejmiku. Jedynką na poznańskiej liście w wyborach do sejmiku będzie przewodniczący Unii Pracy, radny Waldemar Witkowski. Pierwszym na liście kandydatem w okręgu konińskim będzie radny Kazimierz Pałasz, a z okręgu leszczyńskiego wystartuje Wiesław Szczepański.

Czytaj też: Oto kandydaci PiS na prezydentów i burmistrzów miast

Sojusz chce zdobyć w wyborach do sejmiku 8-9 mandatów. "Wiem, że to trudne, ale myślę, że jest to wynik do osiągnięcia" - uważa przewodniczący wielkopolskiego SLD.

SLD na ostateczne przygotowanie wszystkich list w regionie daje sobie czas do połowy sierpnia, tak aby przyjąć je kilka dni później podczas zarządu partii i rozpocząć kampanię wyborczą.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada; wybierani będą radni gmin, powiatów, sejmików województw, a także wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!