Partner portalu

Słupno, wybory: Będzie nowa rada gminy. Mieszkańcy głosują

W Słupnie pod Płockiem trwają przedterminowe wybory do 15-osobowej rady gminy. Wybory są konieczne, gdyż w maju mieszkańcy gminy odwołali radę w referendum. W wyborach startuje 44 kandydatów z 11 komitetów. Głosowanie potrwa do wieczora.

Lokale do głosowania w 9 obwodowych komisjach wyborczych zostały otwarte o godz. 7. Będą one czynne do godz. 21. Wszystkie lokale wyborcze otwarto punktualnie. Głosowanie trwa - poinformowano w płockiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, w związku z wynikiem referendum, termin przedterminowych wyborów do rady gminy Słupno wyznaczyła premier Beata Szydło w rozporządzeniu wydanym na początku lipca. W niedzielnych wyborach o mandat ubiega się tam 8 osób, które zasiadały w poprzedniej radzie.

Referendum, które przeprowadzono 21 maja, było efektem konfliktu w radzie gminy Słupno. Według inicjatorów referendum, spór radnych, który trwał niemal od początku ich kadencji w 2014 r., paraliżował pracę tamtejszego samorządu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!