Partnerzy portalu

Słupsk: O 20 zwiększyła się liczba łóżek covidowych w szpitalu wojewódzkim

  • PAP
  • 2 kwietnia 2021 - 14:46
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zakończyła się przebudowa oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej na potrzeby oddziału izolacyjnego, w którym od piątku uruchomiono 20 dodatkowych łóżek dla chorych na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy szpitala Marcin Prusak.

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej przeniesiono do pomieszczeń oddziału kardiologicznego i rehabilitacji kardiologicznej. Działania te były konieczne, by sprostać nałożonemu przez wojewodę pomorskiego zadaniu utworzenia dodatkowych 20 łóżek covidowych na potrzeby oddziału izolacyjnego - przekazał Prusak.

"W kilka dni na ortopedii musiała powstać śluza bezpieczeństwa dla personelu i należało zamontować monitoring wizyjny na salach chorych. Trzeba było też wyposażyć oddział w niezbędny sprzęt, m.in. do tlenoterapii i monitorowania funkcji życiowych, w tym kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne, pompy strzykawkowe i respiratory" - poinformował Prusak.

Pierwsi pacjenci trafili na nowe łóżka covidowe w piątek.

Jak podał Prusak, informując 25 marca o rozpoczęciu tworzenia kolejnych miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19, ograniczenie możliwości pracy oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej wiąże się ze wstrzymaniem planowanych zabiegów endoprotezoplastyki, zgodnie z rekomendacją ministra zdrowia.

Pacjenci ortopedyczni, przyjmowani z urazami, są tymczasowo leczeni w wydzielonych salach w części po oddziale rehabilitacji kardiologicznej. "Tam mają zapewnioną niezbędną infrastrukturę do prowadzenia terapii i opiekę specjalistyczną" - podał Prusak.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku 17 marca zwiększył już o pięć liczbę łóżek dla chorych na COVID-19. Kolejnych pięć uruchomił na oddziale izolacyjnym 25 marca.

Od 2 kwietnia szpital ma łącznie 110 miejsc dla chorych na COVID-19.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!