Partnerzy portalu

SN opublikował uzasadnienie postanowienia ws. Marszu Niepodległości

Do uznania zgromadzenia za cykliczne nie ma kluczowego znaczenia forma przemarszu w poprzednich latach, istotny jest zaś cel zgromadzenia - ocenił Sąd Najwyższy uwzględniając skargę Prokuratora Generalnego na nieprzyznanie Marszowi Niepodległości statusu cyklicznego.
  • W piątek na stronie Sądu Najwyższego zamieszczono uzasadnienie czwartkowego postanowienia Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w którym uchylono orzeczenia warszawskich sądów obu instancji i tym samym utrzymano decyzję wojewody mazowieckiego z 25 października ub.r. przyznającą Marszowi Niepodległości status zgromadzenia cyklicznego.
  • Skargę nadzwyczajną w tej sprawie w zeszłym roku złożył w SN Prokurator Generalny. Chodziło o orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 29 października ub.r., którym utrzymano w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.
  • Wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tę decyzję wojewody mazowieckiego uwzględniając odwołanie warszawskiego ratusza.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • Wierny 2022-10-22 02:25:52
    Wreszcie, dzięki interwencji Pana Ministra Zbigniewa Ziobro, Marsz Niepodległości będzie mógł bez jakichkolwiek ograniczeń zademonstrować potęgę Myśli Narodowej. Pierwszy raz ( i już na zawsze) oddziały Patriotów będą maszerować dumnie, chronione przez Policję i Żandarmerię Wojskową z odbezpieczoną ...bronią, wymierzoną w rozbestwione bandy lewactwa, zboczeńców spod znaku LGBT i pseudoeuropejskich liberałów. Na każdą próbę ataków, blokowania Marszu lub wznoszenia wrogich Patriotom haseł Policja i Wojsko będzie mogło odpowiedzieć seriami z broni maszynowej w kierunku lewackiego bydła. Policja powinna zmusić MPO do usunięcia i utylizacji trucheł wyeliminowanych terrorystów, aby nie mogły być pretekstem do demonstracji przy pogrzebach. Z drogi przed dumnym marszem Polskich Patriotów.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!