Partnerzy portalu

Sobolewski przewodniczącym rady Gorzowa

  • PAP
  • 26 października 2011 - 17:08 | Aktualizacja: 27 października 2011 - 07:57
Jerzy Sobolewski z klubu radnych PO został nowym przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Zastąpił Krystynę Sibińską, która z listy PO dostała się do Sejmu i zrezygnowała z mandatu radnej.
Sobolewski był jedynym zgłoszonym kandydatem na przewodniczącego. Rekomendował go klub radnych Platformy Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu za powierzeniem mu funkcji przewodniczącego rady miejskiej opowiedziało się 14 radnych, co było jednoznaczne z wyborem na te stanowisko. W głosowaniu wzięło udział 24 radnych, jeden głos był nieważny.

- Jako przewodniczący Rady Miasta będę dbał o dobro Gorzowa (...) będę starał się być dobrym przewodniczącym - powiedział tuż po wyborze Sobolewski.

W gorzowskiej Radzie Miasta zasiada 25 radnych - dziewięć mandatów ma klub Platformy (na tej sesji osiem, gdyż wygasł mandat Sibińskiej), PiS - sześć, a kluby SLD i "Nadzieja dla Gorzowa" po pięć.

Jerzy Sobolewski ma 56 lat, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończył zamiejscowy wydział poznańskiej AWF w Gorzowie (zabierz głos/oceń prezydenta) i pracował w miejscowych szkołach. Z Platformą jest związany od 2001 r. W tym czasie pełnił m.in. funkcję członka zarządu powiatowego, a od 2010 roku był przewodniczącym PO w Gorzowie. Radnym miejskim jest drugą kadencję.

Sibińska, po wyborze na posłankę, złożyła pisemną rezygnację z mandatu radnej. W środę rajcy miejscy jednogłośnie podjęli uchwałę o wygaśnięciu jej mandatu samorządowego.

Zanim to nastąpiło Sibińska podziękowała wszystkim radnym za współpracę. "Zawsze dobrze będę wspominała pracę w Radzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego" - powiedziała Sibińska.

W miejsce Sibińskiej radnym zostanie Marcin Gucia, który w poprzednich wyborach samorządowych miał kolejny wynik na tej samej liście. Nowy radny złoży ślubowanie na jednej z listopadowych sesji.

Gucia ma 29 lat i pochodzi z Gorzowa. Studiował w Collegium Polonicum w Słubicach, gdzie skończył informatykę, przez trzy lata przebywał w Wielkiej Brytanii. Przyszły radny z Platformą Obywatelską związał się po maturze, w 2001 roku. Ostatnio w partii był skarbnikiem powiatowych struktur PO w Gorzowie, jest asystentem posła PO Witolda Pahla.

W wyborach Krystyna Sibińska uzyskała 8756 głosów, co było trzecim wynikiem jeśli chodzi o kandydatów Platformy Obywatelskiej, która w Lubuskiem wprowadziła do Sejmu sześciu posłów. Pracami gorzowskiej rady miasta kierowała od 2008 roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!