Partnerzy portalu

Sośnierz: nie było rozmów o objęciu przeze mnie funkcji ministra zdrowia

Rozmów nie było - powiedział w środę poseł Porozumienia i były prezes NFZ Andrzej Sośnierz, pytany, czy otrzymał propozycję objęcia teki ministra zdrowia. Ocenił, że Polska nie jest przygotowana do walki z koronawirusem i wyraził nadzieję, że "nastąpi pewna korekta sposobu walki z epidemią".

Komentując w RMF FM odejście Łukasza Szumowskiego z resortu zdrowia Sośnierz powiedział, że ma nadzieję, iż "w tej chwili nastąpi pewna korekta sposobu walki z epidemią, że ona się bardziej skonkretyzuje".

Przypomniał, że wielokrotnie przestawiał swoje propozycje działań w związku z koronawirusem. "Ja miałem nadzieję, że minister Szumowski podejmie i przynajmniej część tych propozycji wdroży, bo my nie jesteśmy totalnie przygotowani do walki z epidemią. (...) Natomiast skoro pan minister tego nie podjął, mam nadzieję, że podejmie to (jego) następca" - powiedział.

Wskazał m.in., że potrzebne jest wsparcie działań sanepidu. "Działań organizacyjnych koniecznych do przeprowadzenia skutecznej walki z epidemią, nie wykonano. Kierowane były tylko apele do społeczeństwa i społeczeństwo reagowało" - ocenił.

Sośnierz zaprzeczył, by on sam otrzymał propozycję objęcia teki ministra zdrowia. "Rozmów nie było" - powiedział. Pytany, czy przyjąłby taką propozycję, gdyby się pojawiła, odpowiedział: "Trudno, jeżeli tyle krytykuję i mówię jak trzeba zrobić, żebym powiedział: +Nie, nie. Teraz to ja się wycofuję+. Ale to są tylko dywagacje".

Poseł był pytany, czy Porozumienie chciałoby objąć resort zdrowia. "Takie są moje sugestie. Z tym, że to musi być warunkowane, że nie tylko się będzie, ale będzie się miało możliwość realizacji programu - to jest sine qua non. Ja taką opcję będę rekomendował" - powiedział.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!