Partnerzy portalu

Specjalna edycja "Trenuj z wojskiem". Rusza nabór

Specjalna edycja zajęć "Trenuj z wojskiem" odbędzie się w niedzielę 12 marca – w rocznicę wstąpienia Polski do NATO - w warszawskiej Wesołej; wśród instruktorów będą żołnierze państw sojuszniczych – poinformowało MON w poniedziałek.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Specjalne szkolenie w ramach projektu "Trenuj z wojskiem" odbędzie się pod hasłem "Trenuj z NATO" w 24. rocznicę wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Część zajęć poprowadzą żołnierze wojsk sojuszniczych NATO stacjonujących w Polsce.

W trakcie ośmiogodzinnego szkolenia wykwalifikowani wojskowi instruktorzy będą zapoznawać chętnych z podstawami obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych cennych dla bezpieczeństwa obszarach.

Do udziału w szkoleniu mogą się zgłaszać chętni w wieku od 15 do 65 lat (nieletni za zgodą rodzica/opiekuna), możliwy jest udział zorganizowanych grup harcerzy i strzelców. Wojsko zapewnia ubezpieczenie i wojskowe wyżywienie - grochówkę i racje żywnościowe używane w warunkach bojowych.

"Trenuj z wojskiem" to 8-godzinne, bezpłatne przeszkolenie wojskowe prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy.

W jesiennej edycji w projekcie wzięło udział 4 tys. osób, a podczas szkoleń w ferie - 7 tys. chętnych. Ponad 98,5 proc. uczestników deklaruje, że szkolenie spełniło ich oczekiwania i że warto wziąć w nim udział.

1.Warszawska Brygada Pancerna od dzisiaj rozpoczyna nabór na szkolenia. Należy - via e-mail, telefon, social media lub osobiście - podać imię, nazwisko, wiek oraz kontakt telefoniczny i mejlowy, po czym czekać na potwierdzenie. 12 marca 1999 Polska, Czechy i Węgry wstąpiły do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego jako pierwsze kraje byłego bloku wschodniego.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!