Partnerzy portalu

Spisz się lub płać. Rolnicy ostrożni i podejrzliwi

W tym roku minęło 10 lat od ostatniego spisu rolnego. Kolejna edycja rozpoczęła się 1 września i potrwa do 30 listopada. To najważniejsze badanie rolnictwa w całej Polsce. Wyniki spisu rolnego są bowiem jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować stan naszego rolnictwa, i służy władzom lokalnym oraz centralnym jako fundament strategicznych decyzji. Jak w dobie koronawirusa przebiega to powszechne spisywanie? Inaczej niż zakładano - ale konsekwentnie.
  • Powszechny Spis Rolny jest badaniem, dzięki któremu Główny Urząd Statystyczny zbiera i aktualizuje dane statystyczne dotyczące rolnictwa. 
  • Ostatni odbył się w 2010 r. Obecny rozpoczął się 1 września i potrwa do końca listopada. Choć metod spisu jest kilka, to ustawa jasno określa, która jest jest obligatoryjna. 
  • Obligatoryjny jest też sam udział w spisie. Dlaczego rolnicy nie spieszą się, by tego obowiązku dopełnić? Powodów jest kilka. 
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!