Partnerzy portalu

Sportowcy wśród kandydatów na radnych

  • PAP
  • 26 października 2010 - 10:15
Wśród kandydatów na radnych sejmiku woj. łódzkiego są także byli sportowcy. O mandaty radnych ubiegać się będą m.in. piłkarze: Józef Młynarczyk i Jacek Ziober czy siatkarka Małgorzata Niemczyk.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Do sejmiku woj. łódzkiego z pierwszego miejsca listy PiS w jednym z dwóch okręgów w Łodzi kandyduje b. wiceprezydent miasta, żona zastrzelonego tydzień temu w łódzkim biurze partii Marka Rosiaka – Halina Rosiak. O tym, że będzie kandydować mówiło się jeszcze przed tragedią.

Z list SLD do sejmiku startują m.in. była posłanka i była wiceminister zdrowia Ewa Kralkowska oraz Cezary Olejniczak, brat europosła SLD, kandydata na prezydenta Warszawy – Wojciecha Olejniczaka.

Na listach różnych komitetów nie zabrakło także byłych sportowców i ludzi związanych z łódzkim futbolem. Z listy SLD startuje b. bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Józef Młynarczyk, który niedawno otrzymał oficjalnie tytuł Przyjaciela UEFA Euro 2012. Na liście PO znaleźli się Mirosław Bulzacki – były piłkarz ŁKS i zawodnik Orłów Kazimierza Górskiego oraz siatkarka Małgorzata Niemczyk – mistrzyni Europy z 2003 r.

Z listy PiS o mandat wojewódzkiego radnego ubiegać się będzie m.in. lekkoatleta, 400-metrowiec Piotr Kędzia, a z PSL – b. piłkarz reprezentacji Polski Jacek Ziober.

O mandaty z list PO ubiegać się będą także dotychczasowi radni – m.in. szef Narodowego Centrum Kultury Krzysztof Dudek i prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Cieślak. Na liście tej partii znalazła się także Magdalena Werstak – wdowa po jednym z trzech policjantów zastrzelonych przez strażnika więziennego w Sieradzu. PSL wystawiło m.in. Henryka Siemińskiego – dyrektora Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

O miejsca w Radzie Miejskiej Łodzi rywalizować będą m.in. b. selekcjoner reprezentacji siatkarek Andrzej Niemczyk, który zdobył dwukrotnie tytuł mistrza Europy w 2003 i 2005 roku (KWW prof. Zdzisławy Janowskiej) oraz b. piłkarz i kierownik łódzkiego Widzewa Tadeusz Gapiński, który startuje z listy SLD.

Z listy Komitetu prof. Janowskiej startuje także wieloletnia radna Iwona Bartosik, do niedawna jeszcze działaczka SLD, która rozstała się z Sojuszem po podejrzeniu głosowania przez nią w radzie na dwie ręce. Sprawę wciąż bada prokuratura.

Wśród kandydatów na miejskich rajców są także były rektor szkoły filmowej prof. Jerzy Woźniak (Łódzkie Porozumienie Obywatelskie) i pierwszy czarnoskóry radny w historii łódzkiego magistratu, z pochodzenia Nigeryjczyk, John Godson (PO).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!