Partnerzy portalu

Stanisław Gawłowski przewodniczącym sejmowej komisji środowiska

  • PAP/em
  • Opublikowano: 17 listopada 2015 - 17:38
Stanisław Gawłowski (PO) został wybrany przewodniczącym sejmowej komisja ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Nowy przewodniczący będzie miał trzech zastępców; dwóch z PiS i jednego z PO.

Za wyborem Gawłowskiego głosowało 28 posłów, nikt nie był przeciw, a jeden poseł wstrzymał się od głosu. To czwarta kadencja posła. W poprzedniej pełnił m.in. funkcję wiceministra środowiska, zajmował się gospodarką wodną.

Zastępcami przewodniczącego będą posłowie PiS Anna Paluch i Dariusz Bąk, a także poseł PO Bogusław Sonik.

Paluch i Bąk w poprzedniej kadencji byli członkami sejmowej komisji środowiska, Sonik od 2004 do 2014 był eurodeputowanym.

Wybór wiceprzewodniczących był głosowany wspólnie. Za ich wyborem opowiedziało się 36 posłów.

"Mam nadzieję, że praca w tej komisji będzie miała charakter merytoryczny. Będziemy toczyli dyskusje i spory dotyczące szeroko rozumianego środowiska. Mam nadzieje, że jeśli zdarzą się nam różnice zdań, to będziemy potrafili różnić się pięknie. Żebyśmy potrafili szukać rozwiązań, które będą prowadzić do celu, a ten cel to dobro Polski, dobro polskiego środowiska naturalnego" - powiedział po wyborze Gawłowski.

KOMENTARZE1

  • Sorry - takich mamy POlit 2015-11-17 21:23:32
    To dobrze, że taki sprytny poseł, który pisał na serwetce restauracyjnej sumy i nie dał się nagrać przez mikrofon dzięki czemu nie wypłynęły do opinii publicznej być może sumy przelewane przez rury melioracyjne - został teraz przewodniczącym... Może odstraszy to podsłuchujących... tvn24.pl/wiadomosc...i-z-kraju,3/wprost-ujawnia-zapis-kolejnej-rozmowy-lobbysta-duzy-gosc-i-minister,444632.html  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!