Partnerzy portalu

Starosta bieruńsko-lędziński ustawiał przetargi? Jest akt oskarżenia

Katowicka prokuratura oskarżyła starostę bieruńsko-lędzińskiego Bernarda B., byłą dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bieruniu Dorotę U. oraz inne osoby o przestępstwa związane z ustawaniem przetargów.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Tychach poinformowała 4 stycznia Monika Łata z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Staroście i byłej dyrektor prokuratura zarzuca, że jako funkcjonariusze publiczni od 2014 r. naruszali przepisy prawa zamówień publicznych w przetargach ogłaszanych przez powiat i zarząd dróg.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, urzędnicy weszli w porozumienie z przedstawicielami różnych spółek, "w efekcie powodując ograniczenie zasad uczciwej konkurencji i mechanizmów wolnorynkowych, a w konsekwencji ograniczenie możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty", w ten sposób działając na szkodę interesu publicznego, Skarbu Państwa i powiatu.

Czytaj także: Były wiceprezydent Poznania ma poważne zarzuty. Jest akt oskarżenia

"Oskarżeni stwierdzili, że zdarzenia opisane w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów miały miejsce, jednak nie potrafili ich odtworzyć, powołując się na upływ czasu" - poinformowała prokurator Łata. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe.

Bernardowi B., Dorocie U. i pozostałym oskarżonym może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!