Partnerzy portalu

Stolica: Konferencja naukowa "Sapere auso. Stanisław Konarski i jego teatr" w TCN - w poniedziałek

  • PAP
  • 12 listopada 2021 - 20:20
W Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie 15 listopada odbędzie się konferencja naukowa pt. "Sapere auso. Stanisław Konarski i jego teatr", której współorganizatorami są Polska Kompania Teatralna, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Pracownia Teatru Dawnego IS PAN.

Konferencja rozpocznie się 15 listopada o godz. 10 powitaniem gości w Teatrze Collegium Nobilium przez rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie prof. Wojciecha Malajkata oraz lekturą fragmentu "Tragedii Epaminondy" w wykonaniu prof. Jarosława Gajewskiego.

Następnie zaplanowano blok wystąpień: prof. dr. hab. Tomasza Chachulskiego (IBL PAN) "Stanisław Konarski - poeta", dr. hab. Ryszarda Mączyńskiego (prof. UMK) "Teatr Stanisława Konarskiego - zamysł i realizacja" i dr. Patryka Kenckiego (IS PAN) "Uwagi o repertuarze teatralnym pijarskiego Collegium Nobilium w Warszawie".

Po przerwie o godz. 12.15 rozpocznie się wykład dr hab. Katarzyny Buczek (UW) pt. "Fizyka w teatrze. Widowiskowe aspekty dydaktyki w pijarskim, warszawskim Collegium Nobilium", a po nim zaplanowano wystąpienie prof. dr. hab. Romana Pelczara (URz) "Teatry kolegiów pijarskich na Rusi Czerwonej w XVII i XVIII w. oraz ich znaczenie".

Na godz. 14 zaplanowano wykład dr Barbary Osterloff (AT) "Kilka uwag o roli i miejscu tzw. +teorii+ w nauczaniu aktorów. Od PIST-u do PWST (1932-1996)".

W popołudniowym bloku odbędzie się też wykład prof. dr. hab. Jarosław Gajewski (AT) "Szyld teatru. Tradycja, ale jaka?" oraz dyskusja z udziałem referentek i referentów poprowadzona przez prof. dr. hab. Jarosława Komorowskiego (IS PAN).

Współorganizatorami konferencji są Polska Kompania Teatralna, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Pracownia Teatru Dawnego Instytutu Sztuki PAN.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!