Partnerzy portalu

Stolica: Ponowne otwarcie Muzeum Warszawy - 2 lipca

  • PAP
  • 24 czerwca 2020 - 17:28
Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa 2 lipca ponownie zostanie otwarta dla zwiedzających siedziba główna Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta oraz jego oddziały - Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji i Muzeum Odbudowy Starówki - Centrum Interpretacji Zabytku.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"W Muzeum Warszawy będzie można zobaczyć wystawę czasową +Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników+, która potrwa do 30 sierpnia. Wznowiony zostanie także cykl wydarzeń +BudujeMy!+ - wspólny program m.st. Warszawy oraz instytucji partnerskich upamiętniający 75. rocznicę odbudowy stolicy" - poinformowała PAP Anna Ślusareńka z działu komunikacji MW.

Od 2 lipca udostępnione dla zwiedzających będą także oddziały MW - Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji oraz Muzeum Odbudowy Starówki - Centrum Interpretacji Zabytku. Muzeum Odbudowy Starówki - Centrum Interpretacji Zabytku powróci ze spacerami, warsztatami i wykładami, w których będzie można uczestniczyć zarówno bezpośrednio w Lapidarium i Kinie Syrena w MW, jak i online.

"Pierwsze wydarzenie - wykład dr. hab. Piotra Majewskiego, poświęcony tematyce odbudowy Warszawy - odbędzie się już 1 lipca" - zapowiedziała Ślusareńka.

Szczegółowy program MW na najbliższy miesiąc, w którym znalazły się m.in. spacery po Starym Mieście, warsztaty kolażu i wykłady o architekturze i warszawskim mieszkalnictwie, jest już dostępny na stronie internetowej: www.muzeumwarszawy.pl/budujemy.

Muzeum Warszawy i jego oddziały będą czynne od czwartku do niedzieli w godz. 10-18. Jak wyjaśniono, pozostałe oddziały MW otworzą się w późniejszych terminach.

Więcej informacji oraz nowy regulamin zwiedzania dostępny jest na stronie internetowej: www.muzeumwarszawy.pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!