Partnerzy portalu

Strażacy z Małopolski pomagają na Podkarpaciu

  • PAP
  • 27 czerwca 2020 - 08:25
Z Małopolski na Podkarpacie udała się w nocy Specjalna Kompania Powodziowo-Pompowa "KRAKUS II". Działa w rejonie Kańczugi, gdzie strażacy wypompowują wodę z polderu przeciwpowodziowego – poinformował PAP rzecznik małopolskiej PSP mł. bryg. Sebastian Woźniak.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kompania to 12 zastępów i 31 strażaków. "Prowadzi ona działania w rejonie Kańczugi w powiecie przeworskim, gdzie strażacy wypompowują wodę z polderu przeciwpowodziowego" - powiedział PAP Woźniak.

Strażacy dysponują czteroma pompami dużej wydajności i ośmioma pompami szlamowymi oraz kontenerem przeciwpowodziowym, w którym znajduje się kolejnych 18 pomp szlamowych, dwie pompy pływające oraz 15 elektrycznych pomp zanurzeniowych.

W Małopolsce sytuacja jest stabilna. Najwięcej pracy strażacy mieli w piątek do północy, po północy interwencji było zaledwie kilka, a w sumie w czasie minionej doby - 86. Większym problemem niż opady był silny wiatr. Aż 59 interwencji było związanych z usuwaniem wiatrołomów. Strażacy wypompowywali też wodę, udrażniali przepusty i zajmowali się usuwaniem zamuleń.

W miejscowości Braciejówka w pow. olkuskim grad uszkodził dach budynku mieszkalnego. Uszkodzone zostały także dachy w czterech budynkach gospodarczych. Są też straty w uprawach rolnych.

Strażacy najczęściej interweniowali w powiatach: krakowskim, olkuskim i miechowskim.

Synoptycy ostrzegają, że w Małopolsce mogą w sobotę wystąpić burze z gradem, opadami deszczu do 40 mm na metr kw. i wiatrem o sile do 80 km/h.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!