Partner portalu

Suwałki: Ewakuowano 100 mieszkańców z powodu awarii sieci gazowej

  • PAP
  • 23 lutego 2021 - 14:52
100 mieszkańców bloku przy ul. Reja w Suwałkach (Podlaskie) zostało ewakuowanych z powodu rozszczelnienia sieci gazowej. W obiekcie odcięto już dopływ gazu i energii elektrycznej.

Jak poinformowała suwalska policja, do awarii doszło po godz. 11. Wówczas dyżurny suwalskiej komendy otrzymał zgłoszenie o gazie ulatniającym się przy ulicy Reja 84. Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci. Pracowali tam już strażacy.

Biuro prezydenta Suwałk poinformowało, że w bloku stwierdzono rozszczelnienie sieci gazowniczej. Gaz wyczuwalny jest na zewnątrz budynku. W związku z tym ewakuowano ok. 100 mieszkańców tego budynku. Ewakuowanym udostępniono schronienie w pobliskiej szkole podstawowej.

W bloku odcięto już dopływ gazu i energii elektrycznej. Podobnie uczyniono w ośmiu sąsiadujących blokach. Służby proszą, aby mieszkańcy ze względów bezpieczeństwa nie zbliżali się do miejsca zdarzenia aż do odwołania.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!