Partnerzy portalu

Świętokrzyskie: 25 szkół pracuje hybrydowo; jedna w całości zdalnie

  • PAP
  • 21 października 2021 - 11:44
25 szkół w woj. świętokrzyskim pracuje hybrydowo z powodu zakażonych koronawirusem uczniów lub nauczycieli. W jednej placówce zajęcia odbywają się zdalnie – wynika z danych świętokrzyskiego kuratorium oświaty.

Jak poinformował w czwartek PAP świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, rośnie liczba klas, w których zajęcia prowadzone są zdalnie.

"W ciągu tygodnia liczba szkół, które przeszły na nauczanie hybrydowe, wzrosła o 100 procent. Przyrost jest duży, widzimy to też po zakażeniach" - zaznaczył kurator.

Kurator poinformował, że nauczanie hybrydowe jest prowadzone w 25 szkołach. Jedna pracuje całkowicie zdalnie.

"Sytuacja jest dość dynamiczna. Część szkół wraca do nauki stacjonarnej, a kolejne przechodzą na zajęcia zdalne. Z reguły koronawirus pojawia się u pojedynczych uczniów. Wtedy nauczanie hybrydowe jest wprowadzane w wybranych klasach. Inaczej było w Oleśnicy, gdzie kwarantanną objęto całą szkołę podstawową"- wskazał kurator.

Koronawirusa wykryto tam u trzech uczniów, pięciu nauczycieli i jednego pracownika administracyjnego. Na nauczanie zdalne skierowano 271 uczniów.

Kurator przypomniał, że rodzice nie powinni przyprowadzać do szkoły dziecka, u którego występują nawet drobne objawy przeziębienia.

"Najważniejsze jest to, aby młodzi ludzie się szczepili. Z tym jest problem. Z naszych informacji wynika, że są takie szkoły, gdzie zaszczepionych jest kilka procent uczniów. Zainteresowanie szczepieniami wzrasta po pojawieniu się zakażenia w takiej placówce" - powiedział kurator.

Minionej doby w woj. świętokrzyskim zanotowano 96 nowych zakażeń koronawirusem.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!