Partnerzy portalu

Świętokrzyskie: Ponad 250 wolnych łóżek covidowych

  • PAP
  • 5 listopada 2021 - 16:09
W woj. świętokrzyskim leczonych jest 295 pacjentów chorych na COVID-19. W szpitalach dostępne są 254 miejsca covidowe. W ubiegłym roku z powodu SARS-CoV-2 hospitalizowano ponad 900 osób.

Z piątkowych danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 549 łóżek przygotowanych w szpitalach regionu dla zakażonych SARS-CoV-2 zajętych jest 295. W regionie przygotowano 39 respiratorów, z czego 32 są w użyciu. Minionej doby w woj. świętokrzyskim wykryto 277 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło pięć osób.

W tym samym okresie ubiegłego roku w woj. świętokrzyskim potwierdzono 1013 zakażeń SARS-CoV-2, zmarło 16 osób. W szpitalach zajętych było 900 łóżek covidowych i 58 respiratorów.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz poinformował w piątek PAP, że w związku ze wzrostem liczby zakażeń, kolejne oddziały szpitalne będą przekształcane w covidowe.

W piątek 23 dodatkowe łóżka covidowe zostały przygotowane w szpitalu na Czerwonej Górze i 14 w Szpitalu Powiatowym w Staszowie. Kolejne miejsca zostaną zabezpieczone w Klinice Chorób Zakaźnych przy ulicy Radiowej w Kielcach. W sobotę będzie to 14 miejsc, a kolejne 24 - od poniedziałku.

"Od 10 listopada do leczenia COVID-19 przeznaczamy duży szpital MSWiA w Kielcach. Będzie tam 130 miejsc dla chorych z koronawirusem" - powiedział wojewoda świętokrzyski.

"Obecnie w szpitalach mamy zapewnione ponad 500 miejsc. Docelowo po planowanych zmianach będzie to około 700 łóżek. Myślę, że na tę chwilę jest to wystarczające i adekwatne działanie" - zaznaczył Koniusz.

W woj. świętokrzyskim w pełni zaszczepiło się prawie 511 464 tys. osób.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!