Partnerzy portalu

Synoptyk IMGW: czwartek wietrzny i deszczowy

  • PAP
  • 4 listopada 2021 - 14:15
Czwartek w północno-zachodniej połowie kraju będzie deszczowy i bardzo wietrzny. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW - PIB, dla części województw zostaną wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek z południowego zachodu na północny wschód przemieszcza się strefa opadów. Na północy kraju, lokalnie, w ciągu 24 godzin na metr kwadratowy może spaść do 40 litrów deszczu.

"Dzisiaj, szczególnie na północno-zachodniej połowie kraju będzie dużo chmur. Na tym obszarze prognozujemy opady deszczu, chwilami intensywne, zwłaszcza na obszarze województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dla tych regionów będą wydane ostrzeżenia przed intensywnymi opadami. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 10 stopni w centrum, do 14 na Górnym Śląsku i w Małopolsce" - powiedziała Dąbrowska.

W ciągu dnia zacznie wzrastać siła wiatru, który stanie się porywisty. Wydano już ostrzeżenia dla części województwa opolskiego i dolnośląskiego, gdzie porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h. Wraz z przesuwaniem się strefy opadów, zapowiadane są kolejne ostrzeżenia pogodowe. Nad ranem w czwartek ostrzeżenie przed silnym wiatrem osiągającym od 70 do 90 km/h może być wydane dla północy województwa podlaskiego.

W nocy z czwartku na piątek północno-zachodnia połowa kraju będzie z opadami deszczu i zachmurzeniem dużym, przy czym w województwach północnych opady będą intensywne. W nocy temperatura spadnie od 5-6 stopni Celsjusza na wschodzie i 7-8 stopni na pozostałym obszarze kraju. W rejonach podgórskich prognozowana jest temperatura od 1 do 4 stopni. Na południu kraju wiatr będzie umiarkowany. Na pozostałym umiarkowany i dość silny, porywisty. Lokalnie porywy wiatru mogą osiągać 90 km/h. W Sudetach może spaść deszcz ze śniegiem, a w wyższych partiach gór, śnieg.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!